Paįstrio krašto mylėtojams – nauja knyga

Autorius: Data: 2019-01-29 , 14:36 Spausdinti

Paįstrio krašto mylėtojams – nauja knyga

Vlada ČIRVINSKIENĖ, Pasvalys, www.voruta.lt

Sausio 23 d. Pasvalyje svečiavosi  Ona Jankevičiūtė – Striškienė  – Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos, Pasvalio literatų klubo ,,Užuovėja‘‘ ir Panevėžio rajono literatų klubo ,,Polėkis‘‘ narė, Panevėžio rajono Paįstrio kraštiečių klubo ,,Ąžuolas‘‘ narė  bei  miela Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio ir Pasvalio Katalikių Moterų maldininkė bei bičiulė.

Viešnia pristatė Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio maldininkams jau aštuntą savo parengtą ir Panevėžyje išleistą knygą ,,Po grūdą atminties aruodan‘‘ kurią skiria Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio jubiliejui.

Knygos puslapiuose  autorė stengėsi aprašyti savanorių gyvenimus, likimus. Žmones, kurie kentėjo tremtis, padėjo galvas už Lietuvos laisvės siekį, gyveno padėdami, patarnaudami žmonėms.

Onutė savo knygoje  iš arti pažvelgė  į rengiamas Paįstrio šventes, kasdienybę, žmonių pomėgius, tarpusavio bendravimą. Paįstrio kraštą, kurį ypač yra  pamėgę žygeiviai, keliautojai, poilsiautojai. Čia kartu talkininkaujama, švenčiamos valstybinės ir kalendorinės šventės, lankosi daug svečių ir ne tik šventes. Knygos autorė ir jos bendraminčiai  mielai keliauja  pas artimesnius ir tolimesnius kaimynus, jie aplanko mus. Taip plečia savo akiratį ir dėlioja į savo išleistų ir ruošiamų leidyklai knygų puslapius.

Knygoje atsispindi Onutės didžiausias pomėgis –  keliauti, labiausiai po Lietuvą.

Ji rašo, kad tenka paklaidžioti ir po užsienį, bet Gimtinėje yra žaliausia, gražiausia ir mieliausia.

Knygos puslapiai pasakoja apie  aplankytas vietas, pabuvimą nepakartojamuose susibūrimuose, renginiuose, susitikimų akimirkas su  nuostabiais žmonėmis, turėtus pokalbius, jaustais draugiškais žvilgsniais, stiprų paramos petį. Visa tai kasdien ir šalia mūsų, visa tai paprastuose, garbinguose žmonėse.

Šioje knygoje autorė taip pat rašo apie savo patirtus įspūdžius  dalyvaujant  Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio, Pasvalio Katalikių Moterų draugijos renginiuose, dvasinėse – kraštotyrinėse konferencijose  ant ratų bei piligriminių kelionių metu.

Tai nuoširdi, kupina meilės Dievui, savo Gimtinei ir kiekvienam žmogui – knyga, kurią verta perskaityti nuo pradžios iki galo.

Norėčiau, kad nors keletas mano minčių praskaidrintų jūsų kasdienybę, uždegtų meilę, suteiktų viltį – rašo knygos autorė  savo knygos puslapiuose.

Kultūra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra