Paįstrio bibliotekoje pagerbtas Justinas Marcinkevičius

Autorius: Data: 2012-02-22 , 10:55 Spausdinti

Ona STRIŠKIENĖ, Paįstrys, Panevėžio raj.

Nesenai po ilgokos pertraukos duris vėl atvėrė Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Paįstrio filialas ir čia dirbti pradėjo Jūratė Blaževičienė. 2012 m. vasario 17-ąją Paįstrio bibliotekoje vyko popietė, skirta poetui Justinui Marcinkevičiui. Bibliotekininkė parengė jo knygų parodėlę, prie poeto portreto degė žvakutės.

Pirmiausia pasigirdo rami muzika. Iš įrašų išgirdome keletą įrašų paties poeto skaitomų eilių. Renginį „Popietė su poetu Justinu Marcinkevičiumi“ vedė vyr. bibliotekininkė p. Jūratė. Ji papasakojo apie poeto gyvenimą, veiklą, kūrybą.

Paįstrio folkloro „Klumpė“ kolektyvas, kuriame dainuoja ir pati p. Jūratė, sudainavo dainas J. Marcinkevičiaus žodžiais, buvo skaitomos poeto eiles. Kūrinį „Grybų karas“ iš spalvingos knygos perskaitė jaunieji skaitytojai Žiedūnė ir Simas. Skaitant eiles, pagal žodžius kompiuteriuose galėjome stebėti vaizdus, atitinkančius kūrinio mintį ir žodžio seką. Tai mums buvo nauja. Šiam eilių ir vaizdų montažui buvo parengti keturi bibliotekos kompiuteriai, ir tą kruopštų darbą atliko pati bibliotekininkė.

Folkloro kolektyvui baigus programą buvo pakviesti kalbėti norintieji. Ona Stirbienė papasakojo, jog praėjusiais metais jai teko dalyvauti Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje, kurioje kelias valandas norintieji skaitė J. Marcinkevičiaus kūrinius. Susirinkusiesiems ji dar paskaitė poeto eilėraštį „Šešiolikmečiai“.

Popietės metu kalbėjo Paįstrio kraštiečių klubo „Ąžuolas“ prezidentas gydytojas Petras Knizikevičius. Jis bibliotekai padovanojo dvi tik ką Panevėžyje per Vilniaus universiteto naujų knygų pristatymą nupirktas knygas. Viena iš jų net su specialia autorės dedikacija „Paįstrio kaimo bibliotekai“.

Dėkodama bibliotekininkei už puikų debiutinį renginį, Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Jackevičienė dovanojo gėles ir pasidžiaugė užsimezgusiu gražiu bendradarbiavimu.

Nuotraukoje: Jaunieji skaitytojai Žiedūnė ir Simas skaitė J. Marcinkevičiaus eiles

Kultūra , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra