Pagerbti Valdovų rūmų rėmėjai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2009 m. liepos 7 d. Valdovų rūmų paramos fondas sukvietė vilniečius, miesto svečius ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų rėmėjus į tradicines Valdovų rūmų (toliau Valdovų rūmų) rėmėjų pagerbimo iškilmes.

Renginio pradžioje įvyko senosios muzikos koncertas „Valdovo pasveikinimas“, kurį atliko kolektyvai „Bancheto musicale“ ir „Festa Kortese“.

Šventės dalyvius linksmino Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Jo vadovas plk. Algirdas Radzevičius. Renginį vedė aktorius Gediminas Storpirštis.
Svečius pasveikino buvęs Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Algirdas Brazauskas, Lietuvos Respublikos Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis, Valdovų rūmų paramos fondo valdybos pirmininkas Algirdas Vapšys, Valdovų Rūmų paramos fondo direktorius Edmundas Kulikauskas, Nacionalinio muziejaus LDK Valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Regina Narušienė, Valstybės laikraščio „Lietuvos aidas“ redaktorius bei Valdovų rūmų statytojas Algirdas Pilvelis.

E. Kulikauskas ir A. Vapšys Valdovų rūmų statytojo diplomus įteikė 22 asmenims iš Lietuvos ir užsienio: Aidui Baškiui, Kristinai Brazauskienei, Algimantui ir Virginijai Čerškiams, Renoldui Čėsnai, Jurgiui ir Onai Damus, Marijai Damijonaitytei – Damas, Jurgiui ir Anelei Dragūnevičiams, Ivor Renė ir Onutei Damaitei Fielding, Dominikui Hauseriui, Kęstučiui ir Vitalijai Kebliams, Napaliui ir Laimutei Kitkauskams, Ramūnui ir Skirmai Kondratams, Mečiui ir Janinai Mikutaičiams, Vilimui ir Saulei Naureckiams, Mykolui ir Audronei Paukščiams, Algirdui, Aistei ir Rasai Pilveliams, Žilvinui Radavičiui, Algirdui ir Aušrai Saulis, Viktorui ir Mildai Šatams, Aleksandrai Vankavičienei, Jurgiui, Jonei ir Linui Žalkauskams, Arui ir Linai Žlioboms.

Padėkos diplomai buvo įteikti Lietuvos Respublikos nacionaliniam radijui ir televizijai, Pasaulio lietuvių bendruomenės fondui, jo atstovams Vytautui Kamantui bei Juozui Lukui.

Oratoriai džiaugėsi atstatytais Valdovų rūmais, vylėsi, kad pilnai atstatyti šį, anot A. Brazausko, pagrindinį Lietuvos valstybingumo simbolį pavyks iki Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių paminėjimo 2010 m. liepos 15 d.

Dr. V. Dolinskas ir kiti pranešėjai teigė, kad apie 1661 m. rusų caro Aleksėjaus Michailovičiaus kariuomenės dalinai sugriautų Valdovų rūmų atstatymą svajojo ne tik XVII a. II p. – XIX a. pr. bajorai, bet ir menininkai. Tačiau dėl skirtingų priežasčių Lietuvos-Lenkijos valdovai šios savo rezidencijos neatstatė.
Atkurti ir skirtingai apibūdinami Valdovų rūmai apie mūsų Tėvynės didybę turėtų liudyti tūkstantmečius.
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų rėmėjai buvo apdovanoti Valdovų rūmų statytojo diplomais.

Džiaugiuosi, kad Lietuvos tūkstantmečio proga, buvau apdovanotas šiuo diplomu. Valdovų rūmų atstatymo idėja man labai artima: 2001-2005 m. buvau Valdovų rūmų paramos fondo savanoriu. Atsisakęs algos, tūkstančiams Lietuvos ir užsienio piliečių pasakojau šio Lietuvos valstybingumo simbolio istoriją, rinkau aukas jo atstatymui.

Niekada nepamiršiu tos nuostabios rūmų aplinkos, kada galėjome vaikščioti po autentiškus Žygimanto Augusto epochos akmeninius grindinius ar liestis prie Vytauto Didžiojo laikotarpiu sumūrytų rūsio skliautų likučių. Tuo pat metu džiaugėmės, kad po specialiais gaubtais slypėjo beveik visa Lietuvos istorija nuo geležies amžiaus pradžios 500 m. pr. Kr. (galėjome matyti to laikotarpio laužavietę) iki Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo pabaigos ir suniokotų Valdovų Rūmų nugriovimo.
Ši vieta nuostabi dar ir tuo, kad joje išliko dviejų tikėjimų – pagonybės ir krikščionybės – paminklai. Vilniaus Katedros požemiuose randame pagonybės laikotarpio aukurą, o apie krikščionybę mums liudija daugybę kartų perstatyta pati Katedra.

Nuostabu, kad šią saulėtą ir džiugią dieną susitikau beveik visus savo bendražygius ir dvasiškai artimus žmones. Tarp jų kunigą Alionidą Budrių, bendražygius – Aldoną Makšimienę, Rimantą Matulį, Vytautą Varkalą, Ričardą Simonaitį ir kt. intelektualus. Drauge svajojome apie rūmų atstatymą ir šios svajonės suvienyti, dirbome nuoširdžiai. Ačiū Dievui, kad mums pavyko padaryti tai, ką galėjome.
 
Nuotraukose:
 
1. Valdovų rūmų statytojo diplomas. Apdovanotas Ž. Radavičius ir  A. Brazauskas (kairėje)
2. Valdovų rūmų statytojus pagerbė LR VRM reprezentacinis pučiamųjų orkestras
3. Nuostabiosios bajoraitės renginio dalyvius supažindino su viduramžių kultūra

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra