Pagerbtas žuvusių karių atminimas

Autorius: Data: 2011-12-19 , 10:30 Spausdinti

2011 m. gruodžio 16 d. Lietuvos karių atminimo sąjungos nariai ir karių, kurie yra žuvę, artimieji susitiko Vilniaus įgulos šv. Ignoto bažnyčioje. Iš pradžių jie dalyvavo šv. Mišiose, kurias aukojo Lietuvos kariuomenės ordinaras, vyskupas Gintaras Grušas. Po pamaldų karių artimieji susitiko su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi.

Pokalbio metu ministrė susipažino su kiekvienos šeimos skaudžia patirtimi, padėkojo už jų atvirumą, dvasios stiprybę, kuri yra kaip atgaiva nestabilaus pasaulio aplinkoje. Kariuomenės vadas sakė, kad ši galimybė susitikti su žuvusių karių artimaisiais leidžia suprasti, kad nėra nesantaikos ir pykčio tarp kariuomenės ir karių artimųjų. Pasak gen. ltn. A. Pociaus, tokie santykiai labai svarbūs karinei vadovybei, nes skaudžiausia karininko tarnyboje yra pranešti šeimai apie jų artimo žmogaus žūtį.

Sąjungos nariams pasakojant apie savo sūnų tragiškas nelaimes, buvo galima suprasti, kaip skirtingai buvo elgiamasi sovietinėje armijoje ir Lietuvos kariuomenėje. Lietuvos karių atminimo sąjunga įsikūrė iš karto po nepriklausomybės atgavimo, nes buvo apie 2 tūkst. lietuvių, kurių vaikai neaiškiomis aplinkybėmis žuvo tarnaudami šauktiniais sovietinėje armijoje. Organizacijos įkūrėja Gražina Buzienė turėjo tikslą įamžinti savo sūnaus (jis buvo užmuštas sovietinės armijos kariniame dalinyje prie Chabarovsko 1990 m. kovo 3 d., likus savaitei iki Kovo 11-osios) ir kitų Lietuvos jaunuolių atminimą. Pasakodama savo istoriją ji sakė, kad negalima net lyginti, kaip skiriasi karininkų požiūris ir elgesys. Bendraudama su Lietuvoje žuvusių karių artimiasiais ji galėjo tik stebėtis, kaip atvirai, nuoširdžiai ir dėmesingai buvo ir yra reaguojama bei elgiamasi tokių nelaimių metu Lietuvos kariuomenėje.

Krašto apsaugos sistemos vadovus ypač sujaudino motinų, kurių sūnūs yra žuvę atlikdami karinę prievolę, žodžiai, kad nieko blogo jos negirdėjo iš savo vaikų apie karinę tarnybą, todėl nelaiko pykčio savo širdyse ir yra dėkingos, kad jų nepamiršta.

Artėjančių Kalėdų proga KAS vadovybė karių artimiesiems įteikė dovanų, o ordinaras – kalėdaičių šventiniam Kūčių vakarienės stalui.

Vėliau muzikologė Zita Kelmickaitė prie arbatos puodelio kalbėjosi apie lietuvių tautosakoje ir dainose atsispindinčius papročius pagerbiant už Tėvynę žuvusius. „Lietuviškos dainos rodo, kad nuo seno mūsų proetėviai labai gerbė tuos, kurie žūdavo kaip kariai“, – pasakojo viešnia.

Per nepriklausomybės 20 metų laikotarpį Lietuvos kariuomenėje yra žuvę 22 kariai. Iš jų – du žuvo tarnaudami tarptautinėse misijose (Kosove – vyresnysis leitenantas Normundas Valteris ir Atganistane – seržantas Arūnas Jarmalavičius), kiti įvairiomis aplinkybėmis, tiek tarnyboje nelaimingo atsitikimo metu, tiek dėl sveikatos sutrikimo ar kitų priežasčių. Kiekvieno jų atminimu rūpinasi ne tik artimieji, bet ir dalinių, kuriame kariai tarnavo vadai, draugai, taip pat pagal galimybes palaiko ryšius su žuvusiųjų šeimomis, jomis rūpinasi.

Pilietinės gynybos centro prie KAM informacija

Giedrės Maksimovič nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra