Pagėgių bibliotekoje – susitikimas su vaikų poetu Jonu Jakštaičiu

Autorius: Data: 2014-05-19 , 09:58 Spausdinti

Gegužės 7 dieną minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Pažymėdama šią datą, Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė visus mažus ir didelius knygos bičiulius į susitikimą su vaikų poetu Jonu Jakštaičiu.

Poetas gyvena Tauragėje, tačiau yra mūsų kraštietis, buvęs pagėgiškis, baigęs Pagėgių vidurinę mokyklą. Į susitikimą su Jonu Jakštaičiu atvyko Pagėgių pradinės mokyklos mokiniai ir jų mokytojos Loreta Chasijeva, Daiva Kuisienė, Laima Kuizinaitė, vaikų tėveliai.

Balandžio mėnesį Pagėgių bibliotekoje vykusioje poezijos pavasario šventėje ,,Atidengsiu Tau žodį it širdį…“ dalyvavęs Jonas Jakštaitis bibliotekai padovanojo keturias eilėraščių knygutes vaikams. Tai – ,,Banguoja jūra per laukus“, ,,Mažos šiltos pasakaitės“, ,,Pažvelgęs į rytmečio saulę“ ir ,,Uždainavo vėjas“. Skambūs, melodingi, gyvybe alsuojantys eilėraščiai apie dangų, vėją, medžius, vabalėlius, ramunes paskatino bibliotekos bendruomenę surengti šių knygelių autoriaus susitikimą su jaunaisiais Pagėgių krašto skaitytojais.

Jonas Jakštaitis pasakojo, kad eilėraščius vaikams kuria jau seniai, nė pats nežino, kiek jų yra „prišaudęs“, tačiau juos „paleisti į pasaulį“ vis nedrįso, kol savo kūrybos neparodė jį į susitikimą Pagėgiuose atlydėjusiai Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ pirmininkei Vilijai Užmiškienei. Ji ir paragino poetą išleisti knygutes, savo eilėmis suvirpinti mažųjų skaitytojų širdutes. Ji visas poeto knygeles redagavo ir parengė spaudai. Rašytojas prasitarė, kad visą gyvenimą rašo ir rašys tik vaikams, kad nėra sukūręs nė vieno eilėraščio apie traktorių ar lėktuvą – visi jo eilėraščiai įkvėpti gamtos ir joje vykstančių įvairių reiškinių.

Mokinukai susidomėję klausėsi Vilijos Užmiškienės skaitomų poeto Jono Jakštaičio eilėraščių, kurie moko mylėti žvėrelius, paukštelius, tausoti mus supančią aplinką.

Rašytojas noriai ir išsamiai atsakinėjo į vaikų užduotus įvairius klausimus. Paklaustas, kokio amžiaus būdamas pradėjo rašyti eilėraščius, Jonas Jakštaitis teigė, kad dar besimokydamas mokykloje ir sėkmingai iš anglų kalbos į lietuvių kalbą išvertęs eilėraštį, suprato – noriu būti poetu!   Apie skaitymo, knygos svarbą bei reikšmę vaikams ir jaunimui savo mintimis pasidalijo susitikimo viešnia, Pagėgių krašto rašytoja, vaikų literatūros kūrėja Stasė Valužienė. Ji teigė, kad sunku šiais laikais sudominti vaiką knyga, nes labiau traukia kompiuteris, tačiau reikia suformuoti teisingą požiūrį į kompiuterines technologijas ir siekti, kad jos neišstumtų knygų skaitymo.

Baigiantis renginiui, padėkos raštai ir dovanėlės įteiktos geriausiems jauniesiems bibliotekos skaitytojams – Deimantei Bartušytei, Agnei Chockevičiūtei ir Kesminai Lipskytei. Dar vienu padėkos raštu buvo apdovanotas Gvidas Petkus, tapęs Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu (balandžio 23-29 d.) skelbto kūrybinių darbelių konkurso ,,Skirtukas Jos didenybei Knygai“ nugalėtoju. Renginio dalyvius šiltomis dainelėmis ir eilėraštukais pasveikino ir linksmino Pagėgių savivaldybės Stoniškių pagrindinės mokyklos trečiokai, vadovaujami mokytojos Marijos Balandienės.

Susitikimas baigėsi tradiciškai – prapliupo visų mažųjų laukiamas „saldainių lietus“.

 

Dalė  Mačienienė

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos

Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Astos Andrulienės nuotr.

KultūraComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra