Pagėgių biblioteka: Lietuvos įstojimo į ES dešimtmetį pasitinkant

Autorius: Data: 2014-04-28 , 14:17 Spausdinti

Tokiu pavadinimu pavadinta pirmoji Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų…“ diena, o į biblioteką atskubėję pagėgiškiai susitiko su ambasadoriumi, LR vyriausybės kanclerio pavaduotoju Europos Sąjungos (ES) reikalams Remigijum Motuzu.

Šio renginio iniciatorė, Tauragės Europe Direct informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė dalijosi mintimis apie šio susitikimo svarbą, bibliotekoje eksponuojamos fotografijos darbų parodos kelią per Lietuvos bibliotekas, bendruomenes, džiaugėsi gražiu Centro ir Pagėgių bibliotekos bendradarbiavimu. Susitikimo metu ambasadorius Remigijus Motuzas susirinkusiems pasakojo apie Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimtmetį, kurį pasitinkame jau gegužės 1-ąją, šios narystės privalumus ir lūkesčius, apie pirmąjį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai, svarbius iššūkius, su kuriais mūsų šalis puikiai susidorojo. „Nėra mažų valstybių pasaulyje, tai įrodė mūsų šalis, kuri pirmininkavimo metu sugebėjo inicijuoti visai Sąjungai svarbius sprendimus, surengti kelis šimtus aukščiausio lygio susitikimų ir renginių Lietuvoje, Strasbūre, Briuselyje, Liuksemburge, priimti užsienio delegacijas savo šalies institucijose. Esame pilnaverčiai ir pilnateisiai ES piliečiai, kurie galime naudotis visais šios sąjungos teikiamais privalumais – keliauti be vizų, mokytis pasaulio reitingų viršūnėse esančiuose universitetuose, dirbti pasirinktoje ES šalyje“. Svečias pristatė bibliotekoje eksponuojamą fotografijos darbų parodą „Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai aukščiausio lygio susitikimų akimirkos“, kurioje 40 nuotraukų, užfiksavusių ne tik aukštų pareigūnų susitikimų akimirkas, bet netikėtu rakursu atspindinčių Lietuvos prisistatymą Europai pirmininkavimo metu. Diplomatas ir politikas pasakojo apie metus, praleistus ambasadoriaus pareigose Švedijos Karalystėje, atsakė į žiūrovų klausimus, gausiai susirinkusiems gimnazistams įteikė suvenyrų ir palinkėjo svajonių išsipildymo.

Ambasadorius Remigijus Motuzas pasidžiaugė gražia Pagėgių viešąja biblioteka,  jos skaitytojams dovanojo savo knygą „Lietuvos diplomatinis atstovavimas Švedijoje“, kuri autoriaus skiriama Lietuvos Respublikos ir Švedijos Karalystės diplomatinių santykių atkūrimo 20-mečiui, paliko gražius palinkėjimus krašto žmonėms ir bibliotekai Svečių knygoje, fotografavosi su renginio dalyviais, pedagogais, bibliotekininkais.

Šį susitikimą organizavo LR užsienio reikalų ministerija, Tauragės Europe Direct informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė, o pagėgiškiai ir miesto svečiai kviečiami į biblioteką, kurioje fotografijos darbų paroda veiks iki gegužės 8 dienos.

 

Elena Stankevičienė

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė

Nuotraukų autorė Asta Andrulienė

Kultūra Lietuva MiestaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra