Pagėgiškiai lankės projekto partnerius – Punsko valsčiaus bibliotekininkus
Autorius: Voruta Data: 2018-05-28 , 13:51 Spausdinti

Asta ANDRULIENĖ, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėja, Punskas, www.voruta.lt
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka su partneriais – Punsko valsčiumi (Lenkijos Respublika) vykdo bendrą projektą, kurio įgyvendinimui paraiška teikta Europos regioninės plėtros fondo programai Interreg VA Lietuva – Lenkija Nr. LT-PL-2S-113 „Pagėgių ir Punsko bibliotekų ir kultūros paslaugų patrauklumo skatinimas“. Vykdomo projekto tikslas – stiprinti Pagėgių krašto ir Punsko bibliotekininkų bei kitų kultūros darbuotojų bendradarbiavimą, rengiant bendrus mokymus, organizuojant kultūrinę veiklą, dalijantis patirtimi. Įgyvendinamo projekto metu organizuojamų kultūrinių veiklų pagrindu gerinama lankytojų aptarnavimo kokybė, kuriant naujas kultūros paslaugas bei plečiant jau įgyvendinamų veiklų spektrą. Taipogi keliamos kultūros darbuotojų kompetencijos, puoselėjamos ir stiprinamos tautinio identiteto išsaugojimo vertybės, gyvenant skirtingose valstybėse.
2018 m. gegužės 15-18 dienomis Punsko parnerių kvietimu 10 projekto partnerių iš Lietuvos –Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos darbuotojų – ir 10 Pagėgių savivaldybės Meno ir sporto mokyklos jaunųjų ugdytinių, vadovaujamų bei lydimų mokytojos Reginos Pilkionienės, dalyvavo kultūrinėje-projektinėje išvykoje į Punską (Lenkijos Respublika). 21 dalyvio delegacija dalyvavo projektinėse veiklose, kurių metu bendram dialogui, paslaugų vartotojų poreikių ir lūkesčių aptarimui buvo pakviesti kultūros darbuotojai, jaunimas bei senjorai. Taipogi organizuoti bendri literatūriniai skaitymai netradicinėse erdvėse, kūrybinės dirbtuvės, susitikimai su lietuvių rašytojais bei kultūros veikėjais, lankytos istorinės vietos.
Pagėgių savivaldybės Meno ir sporto mokyklos mokiniai drauge su mokytoja Regina Pilkioniene Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjuje (vienintelė Lenkijoje vidurinė mokykla lietuvių dėstomąja kalba) atliko muzikinį pasirodymą lietuvių liaudies motyvais. Šios bendros jaunimo kūrybinės-sportinės-literatūrinės veiklos buvo puiki galimybė jauniesiems tautiečiams bendradarbiauti tarpvalstybiniu lygmeniu, pabendrauti ir pasidžiaugti, kad mus visus vienija bendra kalba, daina ir meilė Lietuvai. Apsilankymo licėjaus bibliotekoje metu bibliotekininkė pagėgiškiams pristatė vaikų rankų darbo knygą bei ekspozicinį stendą, kuriame atsispindėjo užfiksuotos pirmųjų projekto Nr. LT-PL-2S-113 „Pagėgių ir Punsko bibliotekų ir kultūros paslaugų patrauklumo skatinimas“ veiklų Pagėgiuose – bendrų nuotraukų apdirbimo bei parodų organizavimo mokymų Pagėgių savivaldybės ir Punsko valsčiaus kultūros darbuotojams bei profesionalios meno darbų parodos pristatymo – akimirkos. Po viešnagės licėjuje, pagėgiškiai jaunuoliai ir lietuvių kilmės Punsko moksleiviai varžėsi tinklinio turnyre. Žinoma, laimėjo draugystė!
Aplankyta Punsko Švenčiausios Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčia, susipažinta su vikaru kunigu Mariumi, kuris svečius maloniai priėmė bei pasakojo Punsko parapijos istoriją, aprodė bažnyčią, aplankytas muziejus „Senoji klebonija“.
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešąją biblioteką su Punsku draugystės ryšiai sieja jau ne vienerius metus, 2008 m. Pagėgiuose viešėjo ir savo kūrybą pristatė „Aušros“ leidyklos vyr. redaktorius, fotografas, poetas, knygų sudarytojas ir redaktorius, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Sigitas Birgelis. Šįsyk ir vėl teko garbė susitikti su šiuo poetu, pasiklausyti jo kūrybos.
Aplankytas Punsko buities muziejus – skansena ir Pasakų kaimelis, kuriame Punsko mokiniai vaidino nuotaikingą spektaklį. Vėliau projekto partnerių iš Pagėgių delegacija su Punsko mokiniais dalyvavo kūrybinių edukacijų popietėje, kurioje pasirinktinai lavinti meniniai įgūdžiai dailės, molio, batikos ir poezijos kūrimo srityse.
Išvykos metu renginių organizavimo patirtimi dalintasi literatūriniame renginyje „Poezijos pavasaris 2018“, kuris vyko kunigo Simono Norkaus name. Renginio svečiai: poetas, vertėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos (2003) laureatas Antanas A. Jonynas, poetas ir bardas Domantas Razauskas, poetė, eseistė Agnė Žagrakalytė bei poetas Sigitas Birgelis.
Išvažiuojamosios ekskursijos po su Lietuva susijusius objektus metu aplankyti lietuvių bendruomenės įkurti etnografiniai muziejai, kitos kultūros įstaigos bei grožėtasi įstabiu gamtovaizdžiu. Įspūdį delegacijos dalyviams paliko vienas aukščiausių Suvalkų krašto kalnų Cisova Gora (Kukmedžių kalnas), kurio aukštis – 258 m. Abejingų nepaliko gražiausias ir turistų lankomiausias Suvalkų krašto architektūrinis objektas – Kamaldulių vienuolynas Vygriuose. Pastarasis žavėjo ne tik didinga architektūra, bet ir nuostabiais gamtos vaizdais – vienuolynas pastatytas prie Vygrių ežero.
Aplankyta Seinų kunigų seminarija. Gidė Rūta pasakojo, kad 1826 m. įkurtoje Seinų kunigų seminarijoje mokėsi daug iškilių Lietuvos asmenybių – daktaras Vincas Kudirka, rašytojas Vincas Mykolaitis-Putinas, vyskupas Justinas Staugaitis, prelatas Mykolas Krupavičius ir kt. Čia gyveno bei dirbo daugiau lietuvių – čia palaidotas poezijos klasikas, vyskupas Antanas Baranauskas. Pastarajam šalia Seinų kunigų seminarijos pastatytas paminklas.
Išvažiuojamosios kultūrinės-praktinės edukacijos dalyviai pasidalino įspūdžiais, įgytomis naujomis žiniomis bei aptarė, kaip šią patirtį projekto „Pagėgių ir Punsko bibliotekų ir kultūros paslaugų patrauklumo skatinimas“ partneriai pritaikys planuodami tolimesnes kultūrines veiklas. Susitikimas tiek bibliotekininkams, tiek mokiniams paliko neišdildomą įspūdį, nes jo metu, per bendras kultūrines veiklas dalintasi mintimis, idėjomis, įžvalgomis apie partnerystę, kultūrinę bei tautinę bičiulystę, bibliotekų funkcijas aptarnaujamose bendruomenėse ir apskritai – visuomenėje.
Andrulienė Asta Mažoji Lietuva
Komentarai
Naujienos
-
Juozas Maceika. Lietuvių būklė Lenkijos Respublikoje 1935–1938 metais
-
Lietuvą pasiekė penktoji skiepų nuo COVID-19 siunta – 14040 vakcinos dozių
-
FIXUS Mobilis konsultuos kultūros paveldo savininkus dėl pastatų priežiūros
-
„Antrojo pasaulinio karo mitai ir tiesa“ – tai ilgus dešimtmečius Sovietų Sąjungoje ir dabartinėje Rusijoje puoselėto „Didžiojo Tėvynės karo“ mito nuvainikavimas
-
Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 30-ąsias įkūrimo metines
Lietuva
-
Juozas Maceika. Lietuvių būklė Lenkijos Respublikoje 1935–1938 metais
-
Česlovas Iškauskas. Kas griauna Laisvės pamatus?
-
Lietuvą pasiekė penktoji skiepų nuo COVID-19 siunta – 14040 vakcinos dozių
-
Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 30-ąsias įkūrimo metines
-
Visa informacija apie COVID-19 vakcinas – tinklalapyje Koronastop.lt
Istorija
-
Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas V. Landsbergis: „Lietuvai teko sava istorinė misija – sulaužyti apgaulės ir smurto doktriną“
-
Istorija, kaip ir mados, sukasi ratu
-
Sufražizmo judėjimas Lietuvoje pirmaisiais Nepriklausomybės metais
-
Aldona Vasiliauskienė. Strazdelis archyviniuose dokumentuose
-
Žmogus, atsisakęs būti Lietuvos diktatoriumi (video)
Kultūra
-
Juozas Maceika. Lietuvių būklė Lenkijos Respublikoje 1935–1938 metais
-
FIXUS Mobilis konsultuos kultūros paveldo savininkus dėl pastatų priežiūros
-
„Antrojo pasaulinio karo mitai ir tiesa“ – tai ilgus dešimtmečius Sovietų Sąjungoje ir dabartinėje Rusijoje puoselėto „Didžiojo Tėvynės karo“ mito nuvainikavimas
-
Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII-XIV a.
-
Šiemet bus pažymimi Kardinolo Vincento Sladkevičiaus metai
Nuomonės, diskusijos, komentarai
-
Česlovas Iškauskas. Kas griauna Laisvės pamatus?
-
Stasys Ignatavičius. Prof. Liudo Vailionio 135-osioms gimimo metinėms
-
Česlovas Iškauskas. Sausio 13-oji: savas šovė į savą…
-
Liutgarda Čepienė. Apie Teresės Butaitės-Plisienės knygą ,,Sunkiausia nugalėti save“
-
Napaleonas Kitkauskas: „Pastatai turi savo istorijas, o mums svarbu išsaugoti tiesą“
Religija
-
Šiemet bus pažymimi Kardinolo Vincento Sladkevičiaus metai
-
Prof. Libertas Klimka. Tautos žadintojui kun. Jonui Katelei – 190
-
Virginija Elena Bortkevičienė, Juozas Prasauskas. Valančius ir Kaunas
-
Marija Kaupaitė gali tapti pirmąja Lietuvoje gimusia šventąja
-
Prelatas Edmundas J. Putrimas: „Brangūs broliai ir seserys Kristuje, Su šventomis Kalėdomis!“
Renginiai
-
Lygiai prieš šimtą metų buvo įkurtas pirmasis Lietuvos valstybės archyvas. Archyvų metų atidarymas
-
Kviečiame dalyvauti virtualiame žaidime „Trys karaliai atkeliavo-visas svietas uždainavo“
-
Susipažinkite su tarmėmis iš arčiau moksliniame seminare „Lietuvių kalbos tarmynas: idėja, turinys ir realizacijos galimybės“
-
Dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos „Klaipėdos krašto toponimai. Istorinis ir etimologinis registras“ pristatymas
-
Kovo 11-osios Lietuva muziejuose
Susiję straipsniai
-
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose - „Senjorų dienos internete“
~ Andrulienė Asta, Mažoji Lietuva
2018-11-13, 12:00
-
Kaune paminėtos 98-osios Klaipėdos sukilimo metinės bei J. Zauerveino 190-osios gimimo metinės
~ Lietuva, Mažoji Lietuva, Naujienos
2021-01-16, 10:41
-
Sausio 15 d. kviečiame paminėti Klaipėdos krašto prijungimo dieną
~ Mažoji Lietuva, Naujienos
2021-01-14, 09:20
-
Stasys Ignatavičius. Prof. Liudo Vailionio 135-osioms gimimo metinėms
~ Lietuva, Mažoji Lietuva, Naujienos, Nuomonės, diskusijos, komentarai
2021-01-13, 21:16
-
Su Šviesa ir Tiesa. Dr. Napaleonui Kitkauskui 90! Sveikiname!
~ Kultūra, Mažoji Lietuva, Naujienos
2021-01-08, 12:24