Pagėgiškiai – Baltijos kelio 25-mečio sąšaukoje

Autorius: Data: 2014-08-26 , 13:45 Spausdinti

Rugpjūčio 23-osios rytą Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje suskambo dainos žodžiai „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos…“. Trumputė Pagėgių savivaldybės Neįgaliųjų draugijos dainos ansamblio „Rambynas“ repeticija prieš tolimą kelią, į kurį pagėgiškiai, kaip ir prieš 25-erius metus vyksta su dideliu širdies virpesiu ir ašaromis akyse.

„Didžiuojamės, kad Pagėgiams atstovauti Baltijos kelio 25-mečio sąšaukoje suteikta garbė būtent Jums, Neįgaliųjų draugijai. Pasirinkti stipriausi, iškiliausi krašto žmones, kurie nenuilstamai jį puoselėja ir garsina. Žinome, kad Jūs esate stiprūs savo dvasia, kad Jums gyvenimas lėmė įveikti ne tik būties sunkumus, bet būti pavyzdžiu aplinkiniams. Jūs tokie ir esate – savo darbais, aktyviu visuomeniniu gyvenimu, įvairiais kūrybiniais, meniniais renginiais įkvepiate ir sveikuosius, ir jaunimą“, sakė bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė, įteikdama draugijos pirmininkei Loretai Stašinskienei bibliotekos darbuotojų surinktus Pagėgių krašto žmonių palinkėjimus Lietuvai ir ateities kartoms.

„Tada, vykdami į Baltijos kelią ir nutiesę vilties tiltą per tris Baltijos šalis nežinojome kokie išbandymai mūsų laukia, nežinojome, kiek pastangų iš mūsų pareikalaus Laisvė, kurią reikia kasdien branginti. Ne lozungais, ne kalbomis ir pykčiu reikalaukime, kad Tėvynė mums viską duotų, bet mes, susitelkę vienybėje, darbu ir meile saugokime Laisvę ir Lietuvą taip, kaip saugojo ir gynė ją mūsų tėvai“, sakė ilgametė ansamblio narė Ema Jurkūnienė.

Delegacijai vadovavusi Pagėgių savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė perdavė savivaldybės vadovų sveikinimus ir palinkėjimus išvykstantiems, teigė, kad ši diena pagėgiškiams išliks svarbi ir įsimintina kaip ir anoji, Baltijos kelio diena prieš 25-erius metus, suvienijusi tautas ir pažadinusi ilgai kovai už Laisvę ir Nepriklausomybę. Priminė, kad šiemet Baltijos kelyje pagėgiškiai stovės jau tik jiems vieniems skirtoje vietoje, o Pagėgių savivaldybės vėliava primins sąšaukos organizatoriams, kad turime savo savivaldybę ir renginyje dalyvaujame, kaip atskiri, pilnateisiai ir pilnaverčiai prieš keturiolika metų susikūrusios savivaldybės gyventojai.

Nepaisant lietaus ir blogo oro, savo misiją pagėgiškiai atliko – Panevėžio rajono Pumpėnų kaime – toje pačioje vietoje, kur prieš dvidešimt penkerius metus kartu su šilutiškiais stovėjo gražus būrys Pagėgių krašto žmonių – susiėmę už rankų dainavo, parašė palinkėjimą Lietuvai didžiojoje „Baltijos kelio sąšaukos“ knygoje, perdavė voką su Pagėgių krašto žmonių palinkėjimais, šypsojosi ir žvelgė vieni kitiems į akis čia pat stovėjusiems likimo broliams -latviams, estams, o į Pagėgius parvežė Vilniaus Arkikatedroje Bazilikoje pašventintos duonos kepalėlį ir nuoširdžiausius organizatorių linkėjimus savivaldybės merui Virginijui Komskiui ir administracijos direktorei Dainorai Butvydienei. Pagėgių neįgaliųjų draugijos nariai būtent šiems žmonėms dėkoja už geranoriškumą ir sudarytas puikias kelionės sąlygas.

Tik apie vidurnaktį pagėgiškiai grįžo namo. Grįžo su gera nuotaika, pakylėti, atlikę galbūt vieną svarbiausių savo gyvenimo darbų – nusilenkė Lietuvai, nusilenkė žemai, kartodami dainos žodžius „Kaip brangi esi, Žeme tu gimta. Nors būnu toli, tau širdy vieta.“

 Elena Stankevičienė

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė,

 Ingrida Jokšienė

Savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai

 

1 nuotr. – Pagėgių savivaldybės Neįgaliųjų draugijos ansamblis „Rambynas“ pasirengęs kelionei į Baltijos kelio 25-mečio sąšauką.

 

2 nuotr.  – Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė (dešinėje) perduoda Pagėgių savivaldybės Neįgaliųjų draugijos pirmininkei Loretai Stašinskienei voką su Pagėgių krašto žmonių palinkėjimais Lietuvai ir ateities kartoms.

 

3-4  nuotr. – Akimirka iš Baltijos kelio 25-mečio sąšaukos.

 

 

 

 

Istorija Kultūra Lietuva Mažoji Lietuva Miestai Minėjimai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra