Pagarbos vakaras Laisvės gynėjams Pumpėnuose

Autorius: Data: 2018-01-16 , 10:47 Spausdinti

Pagarbos vakaras Laisvės gynėjams Pumpėnuose

 

 

Prisiminimais dalinasi A.Stalilionis (antras kairėje)

Ona STRIŠKIENĖ, Pumpėnų kraštiečių asociacijos „Pumpėniečių viltys“ narė, www.voruta.lt

Laisvės gynėjams atmintį Pumpėnų miestelyje (Pasvalio r.) laužas buvo degamas sausio 12 dienos vakare. Prisiminimų ir pagarbos vakaras „Atsimenam, kodėl esame laisvi“ buvo surengtas apjungus keleto organizacijų pastangas. Iš anksto apsitarta ir pasiruošta. Temstant uždegtas laužas, fakelai. Vėjyje besiplaikstančios ir turimos rankose trispalvės vėliavos visus nuteikė rimčiai ir susikaupimui. Visi sugiedojo Valstybės himną. Kalbėjo Pumpėnų kultūros namų vadovė Aldona Kurlinskienė, Jurgėnų meno vadovė Gėlė Mačiūnienė, Pumpėnų seniūnijos seniūno pavaduotoja Asta Punienė.

 

Pumpėnuose prie liepsnojančio laužo

Daug ir išsamiai, prisimindamas budėjimus Vilniuje, pasakojo Pumpėnų kraštiečių asociacijos „Pumpėniečių viltys“ prezidentas Algimantas Stalilionis. Labai jautriais ir jaudinančiais prisiminimais pasidalino kraštietis Algimantas Jankevičius. Apie 1991-ųjų atmosferą Vilniuje, nuotaikas, tų dienų orus kalbėjo Dalia Stalilionienė. Apie budėjimus prie Panevėžio telegrafo, centrinio pašto prisiminė Ona Striškienė. Savo kūrybos eiles, skirtas Sausio 13-ajai, skaitė Marijonas Raudonis ir Ona Jankevičiūtė-Striškienė. Grojant Gėlei Mačiūnienei dainavo visi, nes buvo parinktos gerai žinomos, dvasią palaikančios, prisiminimus keliančios dainos.  Pajudėjimui, sušilimui net pašokta.

Kvietimas vaišintis pyragu

Vakarui nuoširdumo ir bendrystės jausmą suteikė bendrai pasidalintas moterų iškeptas pyragas, karšta arbata. Smagu, kad pasirengiant, pabūnant vakare būryje buvo seniūnijos, kultūros namų darbuotojai, kraštiečiai, bendruomenės ir „Bočių“ draugijos nariai, aplinkinių kaimų gyventojai. Gražų vakarojimą regėjo šimtai žmonių, pravažiuodami Via Baltica, ne viena mašina pravažiuodama pritariamai signalizavo.

Sausio 13-oji ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra