Pagarbos bėgime – beveik 2,5 tūkstančio dalyvių

Autorius: Data: 2012-01-09 , 10:05 Spausdinti

2012 m. sausio 8 d. Vilniuje vyko XXI tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti. Jame kartu su bėgimo entuziastais dalyvavo Lietuvos kariai, Lietuvos karo akademijos kariūnai, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.

Prieš bėgimą Antakalnio kapinėse vyko žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kovotojų pagerbimo ceremonija, kurioje dalyvavo ir krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius. „Bėgimas – unikalus ir kartu prasmingas į vieną komandą šimtus žmonių suburiantis būdas žuvusiųjų atminimui įamžinti. Tai kiekvienam dalyviui suteikia galimybę išgyventi ypatingos bendrystės jausmą – bendrystės su visais savo komandos partneriais ir su visais šiuo keliu jau bėgusiais anksčiau“, – sakė viceministras M. Juozapavičiaus savo sveikinime bėgimo dalyviams.

Pagerbimo ceremonijoje šalies regionų atstovai, bėgimo organizatoriai ir svečiai padėjo gėlių ant žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kapų. Žuvusieji taip pat buvo pagerbti prie Televizijos bokšto memorialinės sienos, ten padėtos gėlės, uždegtos žvakutės.

Bėgimu jau XXI kartą pagerbtos Sausio 13-osios aukos – žmonės, žuvę 1991 m. sausio 13-osios naktį ir mirę nuo sužalojimų, patirtų sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą: Loretą Asanavičiūtę, Virginijų Druskį, Darių Gerbutavičių, Rolandą Jankauską, Rimantą Juknevičių, Alvydą Kanapinską, Algimantą Petrą Kavoliuką, Vytautą Koncevičių, Vidą Maciulevičių, Titą Masiulį, Stasį Mačiulską, Alvydą Matulką, Apolinarą Juozą Povilaitį, Igną Šimulionį, Vytautą Vaitkų. 

Devynių kilometrų ilgio bėgimo trasa prasidėjo nuo žuvusiųjų poilsio vietos Antakalnio kapinėse ir nusidriekė Vilniaus gatvėmis iki televizijos bokšto.

Nuo 1992 metų organizuojamas bėgimas nuolat sutraukia gausų dalyvių būrį. Šiemet bėgime dalyvavo 2 485 bėgikai, o Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, subūrusi 185 bėgikus, laimėjo gausiausios komandos prizą. 

Šis pagarbos bėgimas – nėra varžybos, jame nesiekiama išaiškinti nugalėtojų ir prizininkų. Visiems bėgimo dalyviams, sėkmingai įveikusiems 9 km nuotolį, įteikiami atminimo medaliai.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra