„Pagalba kenčiančiai Bažnyčiai“: Krikščionys yra pasaulyje labiausiai persekiojama religinė grupė

Autorius: Data: 2014-11-05 , 16:55 Spausdinti

Pasaulyje toliau mažėja pagarba religijos laisvei, pažymima metiniame raporte, kurį sudarė Fondo „Pagalba kenčiančiai Bažnyčiai“ ekspertai. Metinis raportas, jau dvyliktasis, nustatė pagarbos religijos laisvei laipsnį 196 kraštuo
se. Nors Fondas yra katalikiška popiežiškųjų teisių organizacija, jo parengtame metiniame raporte nesiribojama vien katalikų padėtimi: raportas pristato ir analizuoja visų religijų tikinčiųjų patirtus pažeidimus. Tačiau krikščionys vis dar yra pasaulyje labiausiai persekiojama religinė grupė. Daugelyje kraštų krikščionys yra represuojama mažuma, o kai kuriuose, kuriuose gyvena daug amžių, jei ne tūkstantmečius, kenčia nuo terorizmo.

Raporte pristatoma religijos laisvės situacija nuo 2012 iki 2014 birželio. Iš 196 kraštų net 116 religijos laisvės nepaisymas kelia rūpestį, pažymi Fondas. Tyrimo metu buvo nustatyti pasikeitimai 61 krašte, tačiau tik šešiuose jie buvo teigiami: Kuboje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Irane, Katare, Taivane ir Zimbabvėje.

Šių metų raportą palydi vadovas, pristatantis bendrą sukauptų duomenų analizę ir kraštus surūšiuoja į keturias kategorijas pagal religijos laisvės pažeidimų laipsnį, nuo „aukšto“, „vidutinio“, „neraminančio“ iki „nežymaus“. 14 iš 20 kraštų, kuriuose religijos laisvės pažeidimų laipsnis „aukštas“, tikinčiųjų persekiojimas susijęs su islamistiniu ekstremizmu. Tai Afganistanas, Centrinės Afrikos Respublika, Egiptas, Irakas, Iranas, Jemenas, Libija, Maldyvai, Nigerija, Pakistanas, Saudo Arabija, Sirija, Somalis ir Sudanas. Kituose šešiuose kraštuose – Azerbaidžane, Birmoje, Eritrėjoje, Kinijoje, Šiaurės Korėjoje ir Uzbekistane – aukštas religijos laisvės pažeidimų laipsnis susijęs su autoritarinių režimų veiksmais.

Raporte dokumentuotas rūpestį keliantis ne tik religinės tolerancijos ir pliuralizmo mažėjimas, ypač Artimuosiuose ir Tolimuosiuose Rytuose, bet ir religinė netolerancija ir vadinamasis „agresyvusis ateizmas“ Vakarų Europoje, kaip ir augantis Vakarų politinių sluoksnių religinis analfabetizmas, taip pat aliarmuojantis antisemitinių epizodų skaičius Europos žemyne. (Vatikano radijas)

Religija , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra