PAG stovykloje surengta spaudos konferencija vietos žiniakslaidai

Autorius: Data: 2012-01-25 , 10:55 Spausdinti

2012 m. sausio 24 d. Afganistano Goro provincijoje įsikūrusios Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje buvo surengta spaudos konferencija vietos žiniasklaidos atstovams.

Spaudos konferencijos metu buvo pristatyta PAG karinio kontingento, Lietuvos Specialiosios misijos Afganistane partnerių vykdoma veikla, konferencijoje dalyvavo PAG vadas pulkininkas Eligijus Senulis ir PAG Civilinio elemento vadovas Eugenijus Vaicekauskas.

Apžvelgdamas saugumo situaciją, PAG karinio kontingento vadas pulkininkas E. Senulis pristatė jau beveik tris mėnesius Afganistane PAG keturioliktosios Lietuvos karių pamainos veiklą, PAG glaudų bendradarbiavimą su vietos saugumo pajėgomis. Kalbėdamas apie Afganistano nacionalinės armijos (ANA) plėtojimą, plk. E. Senulis pabrėžė bendrai organizuojamus ir vykdomus patrulius į atokesnes vietoves ir kaimus, kurių metu renkama informacija apie gyventojų problemas ir poreikius, daromi mobilūs kontrolės postai. Kalbėdamas apie Afganistano vietos policijos rengimą, plk. E. Senulis taip pat akcentavo Čagčarane veikiančios Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės veiklą, organizuojamų kursų skaičių, kurių metu vietos policinkai įgyja žinių ir patirties.

PAG Civilinio elemento vadovas E. Vaicekauskas apžvelgė pagrindinius per metus nuveiktus darbus, įvykdytus ir šiuo metu vykdomus projektus. Civilinio elemento vadovas akcentavo sparčiai gerėjančią vietos valdžios vykdomą veiklą, gerą biudžeto planavimą, per pastaruosius metus sparčiai padaugėjusius įgyvendinamus vystomuosius projektus. Lietuvos ir jos partnerių dėka per 2011 metus buvo įgyvendinta daugiau nei 80 didesnių projektų. Šiuo metu vienas iš didžiausių vykdomų tarptautinių projektų yra Čagčarano ligoninės rekonstrukcija, kurio vertė yra daugiau kaip 9 milijonai JAV dolerių.

Plk. E. Senulis ir E. Vaicekauskas kaip svarbiausią pastarojo laikotarpio įvykį įvardijo šių metų sausį įvykusį oficialų atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono saugumo perdavimą vietos valdžiai.

Po spaudos konferencijos penkių Čagčarano miesto žiniasklaidos redakcijų atstovams buvo įteikti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo lėšomis įsigyti penki nešiojamieji kompiuteriai ir spausdintuvai.

Šiuo metu Afganistane, Goro provincijoje, tarnauja keturioliktoji Lietuvos karių pamaina, kuri suformuota daugiausia iš KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės karių savanorių.

Informacija PAG-14 visuomenės informavimo karininko vyr. ltn. Tomo Pakalniškio

T. Pakalniškio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra