Padėkota už santuokos 50 metų sukaktį

Autorius: Data: 2011-01-24 , 10:47 Spausdinti

2011 m. sausio 15 d. Mosėdžio bažnyčioje auksines vestuves šventusiems Leonui ir Genovaitei Dapšauskams buvo perduotas popiežiaus Benedikto XVI ypatingas palaiminimas, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba.

Mosėdžio parapijos klebonas Liudvikas Dambrauskas sveikindamas sukaktuvininkus, kurie pieš 50 metų Mosėdžio bažnyčioje susituokė, o dabar atvyko padėkoti už nueitą kelią kartu, sakė, kad popiežius Benediktas XVI šiandien mato daug grėsmių santuokos ir šeimos institucijai, tad geri pavyzdžiai yra itin svarbus liudijimas. Popiežiaus palaiminime rašoma: „Jo Šventenybė Popiežius Benediktas XVI suteikia Apaštalinį Palaiminimą Leonui Dapšauskui ir Genovaitei Šikšniutei melsdamas gausių Dievo malonių bei Švč. Mergelės Marijos motiniško užtarimo jų santuokos 50 jubiliejaus proga“.

Garbingų sukaktuvių proga jubiliatus sveikino bažnyčios ir kultūros institucijų atstovai. Dapšauskų šeimos kapela yra unikali ne tik Žemaitijoje, bet ir visoje Lietuvoje. Senovėje plačiai liaudyje skambėjusią pučiamųjų muziką atlieką vienos šeimos nariai. L. ir G. Dapšauskai (dabar gyvenantys Salantuose, Kretingos raj.) perėmę senovinę muzikavimo tradiciją iš senųjų liaudies muzikantų, muzikuoti išmokino 5 savo vaikus. Vestuvėse ir giminių susiėjimuose susirinkusios kelios muzikuojančios Dapšauskų kartos, sustojusios prie dūdų, atrodo kaip tikras orkestras. Šie kuriniai yra įamžinti išleistose CD plokštelėse „Dapšauskų šeimos muzikavimas“ ir „Kalvarijos kalnų giesmės“. L. Dapšauskas daug metų dirbo vargonininku įvairiose parapijose.

Garbingo jubiliejaus proga pasveikino ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Sveikinimo laiške sakoma:

„Sveikinu Jus vedybinio gyvenimo 50 metų sukakties proga. Džiaugiuosi Jūsų darnia, kūrybinga ir mylinčia šeima. Jūsų meilė, dvasinis bendrumas ir gyvenimo išmintis leido Jūsų penkiems vaikams patirtis pačius reikšmingiausius dalykus gyvenime.

Dėkojame Jums už tai, kad savo gyvenimo harmonija dalinatės ne tik su šeima, bet ir su visais Jus supančiais žmonėmis. Muzikinių tradicijų puoselėjimas Jūsų šeimoje, tai vertinga dovana, kurią teikiate mūsų krašto žmonėms.

Jūsų auksinių vestuvių proga, leiskite Jums palinkėti stiprybės ir daug šviesių artumo akimirkų“.

Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba

Nuotraukose:

1. G. ir L. Dapšauskai savo auksinių vestuvių metu

2. Jų santuoka Mosėdžio bažnyčioje, 1961 m. sausis

2. Dapšauskų vestuvės prieš 50 metų

3. Tradiciniai vestuvių muzikantai prieš 40-60 metų

4. Taip prieš 40 ir daugiau metų atrodė tradiciniai vestuvių muzikantai

Katalikų parapijos , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra