Padėka Popiežiui už 25 metų ištikimą tarnystę Dievui ir Bažnyčiai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Praėjusi savaitė Katalikų Bažnyčioje buvo kupina įvykių, skirtų paminėti Popiežiaus Jono Pauliaus II pontifikato 25-osioms metinėms. Spalio 16-osios, tai yra tos dienos, kai kardinolas Karolis Vojtyla 1978 metais buvo išrinktas į šv.Petro sostą, vakare rinkosi katalikai visame pasaulyje į savo šventoves pasimelsti už Šventąjį Tėvą.
Pagrindinėms padėkos šv. Mišioms spalio 16 dieną Romos Šv. Petro aikštėje vadovavo pats Popiežius Jonas Paulius II. Kartu su juo, dalyvaujant beveik šimtui tūkstančių tikinčiųjų, koncelebravo apie 300 kardinolų ir vyskupų iš daugiau kaip 120 šalių, taip pat dauguma Romos vyskupijos parapijų klebonų.
Šv.Petro aikštė iškilmėms buvo papuošta iš Olandijos atvežtomis gėlėmis – 25 tūkstančiais tulpių.
Pradėdamas šventinę ceremoniją, Joną Paulių II pasveikino Kardinolų kolegijos dekanas kardinolas Jozefas Ratcingeris ir priminė, kad naujajam Šventajam Tėvui, kuris buvo pirmasis Popiežius ne italas nuo 1523 metų, tuomet buvo 58 metai. Kard. J.Ratcingeris paminėjo ryškiausią jo pontifikato bruožą – apaštalines keliones skelbiant evangelinį susitaikymą: „Tu kreipeisi į jaunus ir senus, turtingus ir vargšus, galinguosius ir nužemintuosius ir visada rodei – sekdamas Kristaus pavyzdžiu – ypatingą meilę vargingiesiems ir bejėgiams, nešdamas visiems Dievo meilės ir tiesos kibirkštį”.
Pats Popiežius Jonas Paulius II šv.Mišių homilijoje (dalį pamokslo jo paprašytas perskaitė Vatikano valstybės sekretoriaus pavaduotojas arkivyskupas L.Sandris) jautriai prisiminė tuos momentus, kuriuos išgyveno, prieš 25 metus kardinolų konklavoje išrinktas 263-iuoju šv.Petro įpėdiniu.
Padėkojęs Dievui už 25 ištikimos tarnystės metus, Šventasis Tėvas taip pat dėkojo Romos ir viso pasaulio tikintiesiems. Baigdamas homiliją jis šitaip kreipėsi į Viešpatį: „Tau, Viešpatie Jėzau Kristau, vienintelis Bažnyčios Ganytojau, atiduodu šios 25 metų tarnystės vaisius, tarnystės žmonėms, kuriuos Tu man patikėjai. Atleisk už padarytą blogį ir padaugink gėrį: visa, kas padaryta, yra Tavo ir dėl visko tik Tau garbė“.
Popiežius meldė Dievo globoti jam pavestus žmones, saugoti Bažnyčią Romoje ir visame pasaulyje, apšviesti tikinčiųjų kaimenės ganytojus, kad jie vykdytų savo misiją kaip „vadovai, mokytojai ir šventumo liudytojai“.
Motinos Teresės beatifikacija
Ne mažiau jaudinantis Popiežiaus Jono Pauliaus II pontifikato jubiliejaus  minėjimo įvykis buvo spalio 19 dieną vykusi Meilės misionierių kongregacijos įkūrėjos Motinos Teresės beatifikacija.  Šv.Mišiose, kurias kartu su Šventuoju Tėvu koncelebravo daugiau kaip 100 kardinolų ir didelė grupė vyskupų, dalyvavo 300 tūkstančių iš viso pasaulio į Romą atvykusių maldininkų, užpildžiusių Šv.Petro aikštę ir gretimas gatves. Iškilmėje dalyvavo ir apie 500 tradiciniu baltu sariu dėvinčių meilės misionierių, atvykusių su keliais tūkstančiais savo globojamų vargšų ir ligonių.
Motina Teresė buvo beatifikuota praėjus šešeriems metams ir šešioms savaitėms po jos mirties 1997-ųjų rugsėjo 5 d. Popiežius Jonas  Paulius II padarė išimtį nustatytoje kanoninėje tvarkoje ir leido pradėti beatifikacijos bylą praėjus mažiau kaip dvejiems metams po naujosios palaimintosios mirties.
Apaštalinėje nunciatūroje paminėtas Jono Pauliaus II pontifikato jubiliejus
Spalio 22 dieną Jo Šventenybės Popiežiaus Jono Pauliaus II pontifikato 25-ųjų metinių proga Apaštalinė nunciatūra Lietuvoje surengė priėmimą. Svečius maloniai pasitiko nuncijus arkivyskupas P.S.Zurbriggenas ir patarėjas monsinjoras Ch.D.Balvo. Į Apaštalinę nunciatūrą Šventojo Tėvo pontifikato sidabrinį jubiliejų  paminėti atvyko Respublikos Prezidentas R.Paksas, arkivyskupas S.Tamkevičius, vyskupai ordinarai R.Norvila, J.Matulaitis, J.Boruta, J.Kauneckas, vyskupas augziliaras J.Tunaitis, vyskupai emeritai J.Žemaitis, J.Preikšas, vyskupas nominatas  J.Ivanauskas, „Opus Dei“ regioninis vikaras Baltijos šalims Andres Lavin, Seimo, Vyriausybės, Lietuvos kariuomenės vadovai ir atstovai, Katalikų teologijos fakulteto VDU dekanas mons. dr. V.S.Vaičiūnas, mons. A.Svarinskas, vyrų ir moterų vienuoliškųjų kongregacijų vyresnieji bei vyresniosios, Lietuvoje reziduojančių užsienio ambasadų, katalikiškosios žiniasklaidos atstovų.
Už straipsnį ir nuotraukas dėkojame laikraščiui “XXI amžius”
Nuotraukose:
1. Popiežius Jonas Paulius II laimina
2. Gailestingoji Motina Teresė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra