Padaryta Seimo nutarimo „Dėl Specialiosios tyrimo komisijos sudarymo“ priėmimo pertrauka iki gruodžio 23 d.

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Seimo nutarimo „Dėl Specialiosios tyrimo komisijos sudarymo" projektui Nr.IXP-3141 po svarstymo pritarė 87 Seimo nariai, prieš balsavo 19, susilaikė 8.
Seimas, priėmęs nutarimo 1 ir 3 str., nutarė daryti 2 str. (dėl komisijos pirmininko skyrimo) bei viso nutarimo projekto priėmimo pertrauką iki gruodžio 23 d. (antradienio).
Seimas sudarė Komisiją Respublikos Prezidentui Rolandui Paksui pateiktų kaltinimų pagrįstumui ir rimtumui ištirti bei išvadai dėl siūlymo pradėti apkaltos procesą parengti iš 12 asmenų – iš jų 6 parlamentarai ir 6 teisininkai (pastarieji į komisijos sudėtį įtraukti burtų keliu):
1. Alfonsas Macaitis (socialdemokratų koalicijos frakcija);
2. Jurgis Razma (Tėvynės sąjungos – konservatorių frakcija);
3. Julius Sabatauskas (socialdemokratų koalicijos frakcija);
4. Vaclovas Karbauskis (Naujosios sąjungos (socialliberalų frakcija));
5. Gintaras Steponavičius (Liberalų ir centro frakcija);
6. Raimondas Šukys (Liberalų ir centro frakcija);
7. Kęstutis Bieliauskas – Vilniaus apygardos prokuratūros Apeliacinio skyriaus prokuroras;
8. Jonas Martinaitis – Generalinės prokuratūros Valstybinio kaltinimo skyriaus prokuroras;
9. Linas Belevičius – Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras;
10. Irma Randakevičienė – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko patarėja;
11. Pranciškus Žalkauskas – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko patarėja;
12. Vaidas Pajeda – Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo padėjėjas. (Balsavo: už – 86, prieš – 19, susilaikė 11).
Komisija tyrimą turėtų atlikti ir išvadą parengti iki 2004 m. vasario 13 dienos. Seimas nepritarė Seimo nario Rolando Pavilionio siūlymui nenustatyti komisijai termino. Seimo narys siūlė Komisijai tyrimą atlikti ir išvadą parengti užbaigus tyrimą (balsavo: už – Seimo nariams.
Diskusijos metu konservatorių lyderis Andrius Kubilius siūlė Seimo nariams atkreipti dėmesį į atsakomybę priimant sprendimus. Konservatorius sakė „Norėčiau konstatuoti, kad mes pradedame patį rimčiausią šio Seimo  kadencijos darbą. Šiam Seimui ir mums visiems čia esantiems, ir šiame Seime esančioms partijoms tenka sunkus išbandymas – nutarti ar Prezidentas gali toliau eiti savo pareigas. Šis klausimas iškyla sudėtingomis aplinkybėmis, kai reikia svarstyti visai kitokio pobūdžio faktus ir kaltinimus nei yra aprašyta mums įprastame  Baudžiamajame kodekse. Išdavystė, melas, nesąžiningumas, nesantaikos visuomenėje kurstymas vis tai veiksmai, kurių  aprašymo ir traktavimo nerasime Baudžiamajame kodekse. Visiems mums teks didžiulė  atsakomybė rasti atsakymus į sudėtingus klausimus ir visų pirma į klausimą, ar gali Prezidentu būti žmogus, kuris viešai meluoja, kuris galbūt elgiasi nesąžiningai, kurio veiksmai griauna  demokratijos ir visuomenės sutarties pamatus. Turėsime atsakyti ir į klausimą ar priesaika yra svarbus dalykas“. A.Kubilius apgailestavo, kad teismai į komisiją skyrė ne teisėjus, o patarėjus bei padėjėjus.
Liberaldemokratas Henrikas Žukauskas priekaištavo konservatorių lyderiui dėl išankstinės nuomonės ir dėl komisijos sudarymo principo. Pasak jo, sudarant komisiją pažeistas Seimo statuto 71 str. 6 d., nes, pasak jo, balsuojant dėl atstovo nuo mažumos liberaldemokratų frakcijos atstovai balsavime nedalyvavo. Pasak liberalcentristo Eligijaus Masiulio, Seimas yra „tiesos paieškos kelyje“.  Pabrėždamas, kad Seimas laiko brandos egzaminą, pakvietė Seimo narius elgtis santūriai, solidžiai. Jo vertinimu, „tiktai tokiomis priemonėmis galima užtikrinti, kad šis procesas nesibaigtų masiniu susipriešinimu, kad šis procesas nesibaigtų labai skaudžiomis ir blogomis pasekmėmis mūsų valstybei ir mūsų visuomenei“, – sakė liberalcentristas Eligijus Masiulis. Jis taip pat pastebėjo, kad teismai į komisjos sudėtį pasiūlė ne teisėjus, o jų patarėjus.
Egidijus Klumbys, papriekaištavęs dėl komisijos sudarymo tvarkos, t.y. dėl to, kad kandidatų atranka buvo pradėta nuo burtų traukimo, kritiškai įvertino teismų sprendimą deleguoti į komisijos sudėti patarėjus ir padėjėjus.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra