Pabusk, Kaune, artėja Muziejų naktis!

Autorius: Data: 2014-05-07 , 14:34 Spausdinti

 

Gegužės 17-osios vakarą Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyks tradicinė, jau šeštoji, Muziejų naktis. Šių metų renginyje „Retro šūvis“ prisiminsime tarpukario Lietuvos istoriją, pajusime to laikotarpio dvasią. Muziejų naktis kasmet atgyja daugybės muziejininkų, menininkų, kultūros ir švietimo organizacijų geranoriškumo ir entuziazmo dėka, o mūsų projekto draugų gretas kasmet papildo nauji partneriai.Tai dovana Kauno miestui ir jo svečiams. Per savo gyvavimo metus „Muziejų naktis“ tapo viena labiausiai laukiamų muziejaus švenčių. Renginį aplanko daugiau nei 3000 žmonių, dalyvauja per 100 atlikėjų ir tai rodo, kad ši šventė labai reikalinga – gražią pavasario naktį ji net svarbesnė už miegą.

Nuo šeštos vakaro iki dvyliktos nakties muziejuje šurmuliuos muziejininkai, lankytojai, įvairūs atlikėjai ir kolektyvai. Tarp pristatomų renginių – lankytojų pamėgti tradiciniai ir šio projekto premjeros. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje nugriaudėjus senovinio pabūklo salvėms, vyks Lietuvos karinių oro pajėgų orkestro ir vakaro varpų koncertai, ekskursija į karilioną, naktinėtojus kvies muziejaus kaimynystėje įsikūręs restoranas „Sodelis 1934“.

Ekspozicijų salėse lankytojai išgirs įdomius muziejaus istorikų pasakojimus apie įvairių laikotarpių ekspozicijas, parodas ir eksponatus, bus pristatyta Lietuvos tarpukario ginkluotė, dokumentinė medžiaga iš muziejaus fondų ir parodomoji gen. Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos programa. Lankytojai bus kviečiami išbandyti tapybą ant vandens su VšĮ „VYTA“, žaisti muziejaus edukacinius žaidimus-dėliones, dalyvauti Kauno apskrities viešosios bibliotekos savanorių klubo organizuotuose intriguojančiuose tarpukario laikotarpio žaidimų turnyruose. Ypatingą atmosferą kurs pasipuošusios birutietės ir orūs šauliai.

Kauno choreografijos mokyklos šokėjos paskleis magišką atmosferą, o muzikos gerbėjai mėgausis Kauno muzikos mokyklų mokinių klasikinės muzikos koncertu ir Šilainių bendruomenės centro retro grupės „Randevu“ programa „Retro“. Tarptautinių konkursų laureatai akordeonistas Vytenis Danielius ir klasikinės gitaros virtuozas Rokas Jurkus dovanos nuostabią muziką. Daug šiltų emocijų padovanos X FAKTORIAUS finalininkė Ieva, o šventę tradiciškai baigs Kauno šokio teatras „Aura“. Šiais metais išvysime spektaklį „Ieškojimų kabinetas“.

Savo lankytojams duris plačiai atvers ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus padalinys Karo technikos Vilniaus skyrius (Olandų g. 21 A, Vilnius, tel: (8 5) 269 76 98).

Kiekvienas pasiims iš šio vakaro tai, ko jam reikia – galės pažinti, atrasti, žaisti, ilsėtis arba tiesiog būti… Visi renginiai nemokami!

Programa: http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_atributika/karo_istorija/vytauto_didziojo_karo_muziejus/renginiai_4045.html

Renginio informacija: http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_atributika/karo_istorija/vytauto_didziojo_karo_muziejus/renginiai_4045/pabusk_kaune_arteja_muzieju_naktis.html?pbck=0

Regina Rajeckienė

Vytauto Didžiojo karo muziejus

Kaunas , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra