Pabradėje vyko pratybų „Kardo kirtis“ svečių ir žiniasklaidos diena

Autorius: Data: 2013-06-06 , 11:08 Spausdinti

2013 m. birželio 5 d. Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone vyko tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2013“ svečių diena. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ir vidaus reikalų ministrai Juozas Olekas ir Dailis Alfonsas Barakauskas, Seimo, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai, kariuomenės vadovybė, Lietuvoje reziduojančių užsienio šalių ambasadoriai ir karo atašė, JAV pajėgų Europoje ir Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos vadai, NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadas, savivaldybių institucijų, Švenčionių rajono valdžios, kiti atstovai.

Šalies Prezidentė teigė, jog šios pratybos – puikus Baltijos regiono šalių ir JAV bendradarbiavimo pavyzdys. Valstybės, dalyvaudamos įvairiose pratybose, įgydamos patirties tarptautinėse operacijose, pasirengia įveikti tarptautines grėsmes, o susidarius krizinei situacijai regione – ir užtikrinti Baltijos regiono saugumą.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius pabrėžė, kad labai svarbu, jog šiose pratybose kariai įgyja realios patirties, reikalingos dalyvaujant bendrose tarptautinėse operacijose ir ypač tai, kad šiose pratybose dalyvauja NATO sąjungininkai.

Svečiams kariai pristatė pratybas, dalyvaujančių valstybių štabų veiklą. Svečiai taip pat stebėjo vadavietės užpuolimo inscenizaciją, JAV ekspedicinio paramos vieneto pasirodymą.

Karinės pratybos „Kardo kirtis“ – JAV sausumos pajėgų vadavietės Europoje jau trečius metus vystomo karinio bendradarbiavimo su Baltijos šalimis dalis. Pratybos vienu metu vyksta Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Šiais metais kartu su Baltijos šalimis pratybose dalyvauja atstovai iš Suomijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, taip pat NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietės (MNC NE), JAV karinių oro ir sausumos pajėgų Europoje, JAV nacionalinių oro ir sausumos pajėgų gvardijų ir JAV sausumos pajėgų kadetų vadovybės. Bendras pratybų Lietuvoje dalyvių skaičius – daugiau nei 1 tūkst. karių, o visose trijose šalyse – daugiau nei du tūkstančiai.

Pratybų metu keliose vietovėse Estijoje ir Lietuvoje vyksta brigados lygmens štabų mokymai, o Latvijos Adaži poligone – kuopos lygmens lauko taktinės pratybos. Į pratybas taip pat integruotos ir JAV artimosios oro paramos operacijos, o Pabradėje išskleistas ekspedicinės medicinos paramos vienetas.

Šiais metais pratybų dalyviai treniruojasi šalies gynimo konvencinių operacijų vykdymą ir planuos bei vykdys gynybos, puolimo, ugnies paramos ir kitas operacijas.

Nuo ankstesnių jos skiriasi tuo, kad šiemet jų šeimininkė – Lietuva, pirmą kartą dalyvauja NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietė, Suomija, o Švedija ir Norvegija – kaip stebėtojos. Taip pat pirmą kartą šios serijos pratybose dalyvauja JAV ekspedicinis paramos vienetas, kt.

Daugiau apie pratybas:

http://kariuomene.kam.lt/lt/tarptautines_pratybos/kardo_kirtis_2013.html

Foto galerija (aut. Alfredas Pliadis)

Daugiau informacijos: pratybų „Kardo kirtis 2013“ viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna, tel. 8 686 35 407

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra