Paberžės „Verdenės“ vidurinė mokykla pasitiko 20-ąjį rudenėlį

Autorius: Data: 2012-09-19 , 14:19 Spausdinti

Paberžės „Verdenės“ vidurinė mokykla pasitiko 20-ąjį rudenėlį

Kristina MALIEJŪTĖ, Lietuvių kalbos mokytoja, Vytautas GARŠVA, Kūno kultūros vyresnysis mokytojas

Ant rudenėjančio dangaus

Pripieškim saulės spindulių,

Kad nebeliūdintų žmogaus

Rugsėjo žingsniai, ir tikėkim

Dienų spalvotame fone

Bus gera plaukt rudens upe.

2012 m. rugsėjo 14 dieną Paberžės „Verdenės“ vidurinės mokyklos mokiniai nuo ryto vyte vijo virš mokyklos padange plaukiojančius debesis ir laukė geresnio oro permainų, ruošėsi mokyklos šventinei programai.

Į šventę atskubėjo daug kviestų, garbingų svečių: Europos parlamento narė Laima Andrikienė, Prezidentūros kancleris Giedrius Krasauskas, Seimo nariai Marija Aušrinė Povilionienė ir Kazimieras Uoka, taip pat vyriausybės ir švietimo ministerijos atstovai, Vilniaus rajono vadovai ir nevyriausybinių organizacijų vadovai ir atstovai bei kitų Vilniaus ir Šalčininkų rajono mokyklų direktoriai.

Šalia mokyklos stovinti scena atrodė įspūdingai; į pynę surišti balionai simbolizavo Lietuvos trispalvę. Mokyklos šventinė programa prasidėjo kunigo Marek Gladki prasmingais žodžiais bei palaiminimu. Šventės vedėjai pristatė atvykusius svečius. Energingoji mokyklos direktorė Vanda Nivinskienė įteikė padėkas savo darbais mokyklai nusipelnusiems mokytojams ir darbuotojams bei padėkojo už ilgametį ir nuoširdų darbą šioje mokykloje. Paskiau svečiai sveikino mokyklos administraciją ir visą bendruomenę, linkėjo, kad mokykla plėstųsi ir jai būtų suteiktas gimnazijos vardas.

Šventės metu buvo prisiminta visa mokyklos istorijos eiga. Trumpai ir mes sugrįžkime į praeitį. Lietuviška mokykla Paberžėje buvo atidaryta 1992-aisiais. Tada prie mokyklos susirinko 79 mokiniai, jų tėveliai, ir, žinoma, mokytojai. Pamokos vyko koridoriuje, o mokytojų kambarėlyje stovėjo vienas moksleiviškas stalas ir viena kėdė. Antraisiais mokslo metais mokykla gavo materialinę paramą. Čia pradėjo veikti klubas ,,Svajonė“, vadovaujamas ką tik atvykusios dirbti lietuvių kalbos mokytojos Marijos Mažeikienės. Pirmuosius laurus pradėjo vežti sportininkai, su kuriais daug dirbo jaunas mokytojas V. Gražys. 1998 m. mokyklai buvo suteiktas prasmingas „Verdenės“ vardas. 2001 m. jai vadovauti pradėjo V. Nivinskienė. Prasidėjo tikras įvairių projektų kūrimo ir įgyvendinimo vajus. 2003-iųjų pavasarį prasidėjo didžioji mokyklos renovacija: pakeistas stogas, pastatytas antras mokyklos aukštas, sutvarkyta aplinka, o 2004 m. buvo baigtos viso pagrindinio korpuso renovacijos – rekonstrukcijos darbai, mokykla šventė įkurtuves. Galime didžiuotis įvairiais projektais, konkursais, šventėmis, koncertais, pasiekimais moksle ir sporte, mokytojų kvalifikacijos kėlimu, taip pat įvairiais darbais, pergalėmis bei laimėjimais.

Dvidešimtmečio šventės dalyvių nuotaika buvo pakili. Šalia scenos buvo demonstruojamas mokinių pagamintas puikus Lucko pilies maketas, mokiniai dainavo, šoko. Gerai pasirodė mokyklos jaunių choras su soliste 9 klasės mokine Santa Stundyte ir folkloro grupė. Pagrindinis šventės akcentas – anglų kalbos mokytojos Marinos Umurzakovos sukurtas himnas mokyklai. Jį dainavo ne tik mokiniai, mokytojai, bet ir į šventę susirinkę svečiai. Himnas vainikavo ir šventės pabaigą. Jo žodžiai ir melodija, tikime, sujaudino visus dalyvius ir svečius.

Šventės atgarsiai dar ilgai džiugino ir šildė visų susirinkusiųjų į mokyklos jubiliejų širdis.

1-3 nuotr. 12 klasės mokinės Violetos Godlevskos

Nuotraukose:

1. M. Umurzakova ir „Verdenės“ vid. mokyklos choras atlieka naująjį mokyklos himną

2. Lucko pilies maketas

3. Dainuoja S. Stundytė ir mokyklos choras

4, 5. Mokyklos atidarymo prieš 20 metų akimirkos

Voruta. – 2012, rug. 29, nr. 20 (758), p. 6.

Rytų Lietuva , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra