Paaiškės pirmasis M. Lukšienės premijos laureatas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Demokratiškumo, humanizmo, kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą puoselėjantis pedagogas bus apdovanotas šviesaus atminimo švietimo reformos pradininkės habilituotos daktarės Meilės Lukšienės premija.
 
Trečiadienį, 2010 m. lapkričio 10 d., Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) bus pirmą kartą teikiama iškilios mokslininkės, tautinės mokyklos kūrėjos M. Lukšienės premija.
 
Premijos laureato paskelbimo ceremonija prasidės įžangos žodžiu apie M. Lukšienės asmenybę ir mokslininkės idėjas, kurios Sąjūdžio laikais ir po Nepriklausomybės atgavimo skatino švietimo pertvarką ir tautinės mokyklos darbus.
 
Apskritojo stalo diskusijoje dalyvausiantys kandidatai premijai gauti ir premijos skyrimo komisijos nariai diskutuos apie mokytoją, kaip savo tautos atstovą ir valstybės pilietį, kaip autoritetą ir moralinį lyderį, apie mokytojo misiją, kaip drąsios ir kūrybingos asmenybės pašaukimą. Diskusijai pasibaigus ir bus paskelbtas premijos laureatas.
 
Diskusijoje dalyvaus premijos skyrimo komisijos pirmininkas – viceministras Vaidas Bacys, Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė Marija Barkauskaitė, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas Romas Pakalnis, Lietuvos kultūros tyrimų instituto Praktinės filosofijos skyriaus vadovas Žibartas Jackūnas, ŠMM, Vilniaus pedagoginio universiteto, Ugdymo plėtotės centro, Nacionalinės mokyklų mokymo agentūros atstovai ir per 30 kandidatų premijai gauti.
 
Kaip informuoja ŠMM, premijos skyrimo komisija vertins kandidato pedagoginio darbo pradžią ir tolesnę veiklą, orientuotą į ugdymo demokratizavimą ir modernizavimą, sėkmingus edukacinius projektus, atsižvelgs į palankius esančių ir buvusių mokinių, tėvų atsiliepimus, sėkmingą bendradarbiavimą su kolegomis, lyderystę.
 
Kandidatūras premijai teikė patys asmenys, švietimo įstaigų vadovai, švietimo įstaigų savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos, mokytojai, mokiniai, tėvai ir jų organizacijos, nevyriausybinės organizacijos, švietimo asociacijos.
 
Premijos dydis – 15 tūkst. 600 litų. Viena premija bus skiriama kiekvienais metais ir teikiama Tarptautinės mokytojų dienos proga. Į premijas gali pretenduoti asmenys, ne vyresni nei 35 metų.
 
Meilė Matjošaitytė-Lukšienė (1913–2009) – švietimo reformos pradininkė, mokslininkė, literatūrologė, edukologė, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narė į amžinybę iškeliavo pernai spalio 16 dieną.
 
M. Lukšienė yra žinoma kaip švietimo reformos pradininkė: ji prisidėjo prie Lietuvos švietimo strateginių dokumentų – „Tautinės mokyklos koncepcija“ (1988 m.), „Lietuvos švietimo koncepcija“ (1992 m.), „Lietuvos švietimo reformos gairės“ (1993 m.), „Bendrojo lavinimo mokyklos programos“ (1994 m.) sukūrimo.
 
M. Lukšienė buvo apdovanota pirmuoju ŠMM Garbės ženklu, 2003 m. jai įteiktas Vytauto Didžiojo ordino Komandoro didysis kryžius už nuopelnus Lietuvos švietimui, 1994-aisiais įteiktas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino 5 laipsnio ordinas.
 
M. Lukšienė apdovanota ir vienu iš garbingiausių UNESCO apdovanojimų – Jano Amoso Komenskio medaliu.
 
www.lrt.lt

Nuotraukoje: M. Lukšienė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra