Paaiškėjo mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalininkai

Autorius: Data: 2011-04-19, 13:01 Spausdinti

Pasibaigus antrajam mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ etapui suskaičiuoti galutiniai rezultatai ir išaiškinti konkurso finalininkai.

Stipriausiais šiais metais pripažinti moksleiviai iš Visagino, Švenčionių, Kretingos, Kauno Šiaulių, Marijampolės, Lazdijų ir Pakruojo. Jie balandžio pabaigoje Kaune susirungs žinių mūšyje dėl geriausiai Lietuvos kariuomenę, jos istoriją ir dabartį išmanančio moksleivio vardo.

Antrasis mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ etapas vyko 2011 m. balandžio 12 d. šimte Lietuvos mokyklų. Jo metu daugiau nei du šimtai mokyklinio turo nugalėtojų internetu sprendė testą dabartinės Lietuvos kariuomenės ir jos istorijos tema. Tarp jų buvo ir tikrų konkurso entuziastų, konkurse dalyvaujančių jau penktą kartą, tačiau daugeliui moksleivių – tai buvo pirmasis bandymas.

Konkurso finalas vyks balandžio 29 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje. Jo metu vaikai turės galimybę ne tik išsiaiškinti, kuris turi sukaupęs didžiausią žinių bagažą apie Lietuvos kariuomenę, bet ir iš arčiau susipažinti su Lietuvos kariais. Finalininkai susipažins su Kauno įgulos karininkų ramove, jos istorija, apsilankys Vytauto didžiojo jėgerių batalione, kur galės pabendrauti su bataliono kariais, pamatyti jų kasdienybę, pakalbėti apie tarnybą, laisvalaikį.

„Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ – respublikinis mokinių konkursas, skirtas aukštesniųjų klasių mokiniams, rengiamas jau šešioliktą kartą. Daugiau nei dešimt metų konkursą drauge organizuoja Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos.

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

Konkursas vyksta trim etapais. Pirmasis rengiamas mokyklose, antrasis – internetu, o trečiasis – finalinis – organizuojamas viename iš Lietuvos kariuomenės padalinių.

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Tarnybai tuo metu vadovavo dabartinis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius. SKAT tuo metu daug dėmesio skyrė darbui su jaunimu, nuolat ieškojo naujų, įvairesnių bendravimo formų. Konkursas buvo sumanyta kaip priemonė paskatinti moksleivius domėtis savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu.

Per visus konkurso gyvavimo metus konkurse dalyvavo daugiau kaip dešimt tūkstančių mokinių iš visos Lietuvos.

Trisdešimties finalininkų sąrašas pateiktas Krašto apsaugo ministerijos interneto puslapyje.

www.kam.lt

Mokyklos, mokytojai , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra