Orvido sodyba pataisyta!

Autorius: Data: 2013-09-18 , 16:01 Spausdinti

Šiuo metu Lietuvoje vieši filmų kūrėjas, menininkas Jonas Mekas. Jam Kaune įteiktas Biržų garbės piliečio apdovanojimas.

Šiomis dienomis dviejų dienų vizitui į Lietuvą atvyko filmų kūrėjas, amerikietiškojo avangardo kino krikštatėvis Jonas Mekas. 2013 m. rugsėjo 18 d. menininkas lankėsi Kaune, kur 15 val. susitiko su Vytauto Didžiojo universiteto studentais. Kartu su Vilniaus meru Artūru Zuoku 18 val. aplankė Kauno „Fluxus ministeriją“, kurioje jam Biržų rajono merė Irutė Varzienė įteikė Biržų garbės piliečio apdovanojimą, o 19 val. „Fluxus ministerijoje“ dalyvaus savo ir dailininko, fotografo, tapytojo Audriaus Naujokaičio bendrame projekte – fotografijų parodos „Orvidų sodyba“ atidaryme.

Pasak J. Meko, ši nepaprasta sodyba ne tik gali įkvėpti pasaulio kūrėjus, bet ir yra verta būti įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Šia paroda siekiama atkreipti Lietuvos kultūros ministerijos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir visos Lietuvos menininkų bendruomenės dėmesį į tai, kaip nesaugomas vienas iškiliausių Lietuvos ir Europos meno kūrinių.

Dar 1999 m. Jonas Mekas kartu su kitais Lietuvos ir pasaulio menininkais kreipėsi į šias institucijas: „Pakilkite aukščiau užu savo asmenines ambicijas ir pagerbkite darbus tų, kurie sukūrė pasaulinio lygio kūrinius, tokius kaip Orvido sodyba“.

Vilius Orvidas (1952–1992) – Lietuvos skulptorius ir pranciškonų vienuolis (Gabrielius) gyveno netoli Salantų ir sukūrė didžiulę aplinkos instaliciją, kurią įvardijo kaip „dvasinį centrą“, visiems žinomą kaip Orvidų sodybą-muziejų. V. Orvidas, padedamas bičiulių ir bendraminčių, rinko sodyboje masyvius akmenis, iš kurių kaldino kryžius, skulptūras, įvairius statinius.

Nuotraukoje:

1. J. Mekas

2. Orvidų sodyba-muziejus

Kultūra , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra