Oro gynybos batalionas mini 10-ąsias įkūrimo metines

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugpjūčio 28 d. Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas minės 10-ąsias bataliono įkūrimo metines.

Minėjimo renginiuose dalyvaus krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Karinių oro pajėgų vadas brigados generolas Artūras Leita, pirmasis bataliono vadas pulkininkas Remigijus Daujotis, bataliono veteranai, Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis, kitų kariuomenės dalinių vadai.

Šventė prasidės batalione iškilminga rikiuote, kurios metu Karinių oro pajėgų vadas apdovanos labiausiai pasižymėjusius bataliono karius ir įteiks karinius laipsnius.

Vėliau pirmasis bataliono vadas prie štabo atidengs lentą su naujuoju tarnybos ženklu. Liepos mėnesį patvirtintas naujasis tarnybos ženklas, strėle peršautas paukščio sparnas, pakeitė ženklą, vaizdavusį taikiklio tinklelyje atsidūrusio lėktuvo siluetą.

Šią progą, bataliono veiklos 10-ąsias metines, taip pat primins šventės metu atidengiamas specialus grafitis ant dalinio pastato sienos. Maždaug 30 metrų pločio ir 3,5 metrų aukščio piešinys bus matomas nuo bataliono kareivinių ir štabo. Grafityje pavaizduota bataliono technika ir Lietuvos kariuomenės karys, atliekantis šūvį priešlėktuvine oro gynybos sistema RBS-70. Piešinį, laimėjęs bataliono skelbtą konkursą, nemokamai nupiešė Radviliškio moksleivis Lukas Jankevičius su draugais pagalbininkais. Piešinį atidengs ir jo autorius apdovanos Karinių oro pajėgų vadas.

Po šventinės rikiuotės karių kolona žygiuos į Radviliškio Šv. Mergelės Marijos gimimo bažnyčią, kur Karinių oro pajėgų vyresnysis kapelionas majoras Virginijus Veilentas kartu su bataliono kapelionu kapitonu Tomu Reiniu aukos šv. mišias.

Po mišių kariai vyks į Radviliškio miesto centrą, iškilmingos ceremonijos metu krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė batalionui įteiks kovinę vėliavą. Vėliavoje vaizduojamas puolančio paukščio juodas sparnas, peršautas iš žemės paleista sidabro spalvos strėle. Sparnas simbolizuoja priešą ir grėsmę, strėlė – ginkluotą pasipriešinimą, peršautas sparnas – nukautą priešą ir pašalintą grėsmę. Kovinės vėliavos – karinių tradicijų tęsimas. Kovinė vėliava karių yra itin gerbiama – jai prisiekiama, baigus tarnybą dalinyje su ja atsisveikinama, ji lydi karius į tarptautines misijas. Vėliavoje taip pat fiksuojama bataliono istorija.

Pasibaigus vėliavos įteikimo ceremonijai vyks karių ir ginkluotės paradas, savo pasirodymą atliks Lietuvos kariuomenės garbės sargybos kuopos kariai, gros Karinių oro pajėgų orkestras.

Šiemet bataliono 10-mečio įkūrimas yra minimas kartu su Radviliškio, „geležinkelininkų sostinės", miesto švente.

Oro gynybos batalionas buvo įkurtas 2000 m. rugsėjo 1 d. Mumaičių kaime Šiaulių rajone, 2008 m. perdislokuotas į Radviliškį. Pagrindinės Oro gynybos bataliono užduotys – ginti svarbius valstybinius objektus nuo užpuolimo iš oro mažame ir vidutiniame aukščiuose, apginti remiamus karinius dalinius, kovos teritorijas nuo antpuolių iš oro.

Oro gynybos batalionas yra apginkluotas zenitine oro gynybos sistema m/48, priešlėktuvinėmis oro gynybos sistemomis RBS-70 ir STINGER. Su šia ginkluote bataliono kariai savo įgūdžius lavina kovinio šaudymo pratybose Danijoje ir Lietuvoje. Batalionui vadovauja mjr. Ričardas Jarusevičius.

Pastaba žurnalistams


Renginio programa:

9.50-10.15 – Šventinė karių rikiuotė batalione

10.15-10.45 – Bataliono karių rikiuotės žygiavimas į Šv. Mergelės Marijos gimimo bažnyčią Radviliškyje

11.00-11.45
– Šv. mišios

11.40-11.50
– Krašto apsaugos ministrės atvykimas į šventę

11.50-11.55
– Rikiuotės ir svečių atvykimas į miesto centrą

12.00-12.55 –
Bataliono kovinės vėliavos įteikimo ceremonija

12.55-13.00
– Karių ir ginkluotės paradas

13.00-13.30
– Karinių oro pajėgų orkestro pasirodymas

13.10-16.00
– Ginkluotės demonstravimas prie Radviliškio kultūros ir poilsio parko

14.30-24.00
– Radviliškio miesto šventė Radviliškio kultūros ir poilsio parke

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Oro gynybos bataliono viešųjų ryšių karininką kapitoną Saulių Sendžiką, mob. 8 671 45 995.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukose: Oro gynybos bataliono karių pratybos „Gintarinė strėlė 2010"

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra