Ona Juknevičienė: Kirkilas neturi jokių galių atšaukti iš posto Grybauskaitės

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Kitą savaitę Strasbūro plenarinėje sesijoje Europos Parlamente bus svarstomos pataisos dėl Parlamento darbo tvarkos taisyklių dalinio pakeitimo, susijusio su Europos Komisijos patvirtinimu. Dokumentas apibrėš tvarką, pagal kurią 2009 metais bus tvirtinami eurokomisarai.
Šiuo metu Europos Komisijoje yra 27 komisarai, kuriuos delegavo šalys narės. Tik komisarai atstovauja ne kiekvieną šalį, o vadovauja direktoratams pagal kuruojamas sritis. Tačiau pirmiausia jie turi praeiti Europos Parlamento "filtrą".
"Tvirtindamas dabartinės Europos Komisijos sudėtį, 2004 m. Europos Parlamentas atmetė dvi kandidatūras – italo R. Butiljonės ir latvės – Ingridos Ūdrės. Italijos kandidatas parlamento nepasitenkinimą įžiebė konservatyviu pasisakymu apie homoseksualus bei gėjų santuokas, o Latvijos kandidatė įsivėlė į neteisėtų dovanų skandalą.
Lietuvos atstovė Dalia Grybauskaitė po klausymų Europos Parlamente sulaukė vieno palankiausių vertinimų ir šiuo metu Europos Komisijoje kuruoja finansines programas ir biudžetą". – prisimena europarlamentarė Ona Juknevičienė.
Neseniai Lietuvos Premjeras apkaltino D.Grybauskaitę politikavimu, siekiant uždengti neveiklumą Komisijoje ir tuo, kad ji nieko nenuveikė Lietuvos naudai. G.Kirkilas anksčiau pabrėžė, kad Europos Komisija yra pavaldi nacionalinėms vyriausybėms, o ne atvirkščiai. Tačiau, pasak O.Juknevičienės, premjeras neturi jokių galių reikalauti atstatydinti eurokomisarės.
"ES sutartyje numatyta, kad Europos Komisijos narys gali būti atstatydintas, tik tuo atveju, jei to reikalauja Komisijos pirmininkas. – sako O.Juknevičienė.
– Premjeras,  kaip ir socialdemokratų partija, kuri žada svarstyti eurokomisarės elgesį, gerokai pervertina savo galias, nes valstybės narės neturi galios atšaukti eurokomisaro, išskyrus tuos atvejus, kai pats Europos Komisijos narys nusprendžia pasitraukti. Tai numato ES sutarties 17 straipsnis".
Europos Parlamentas turi galią tvirtinti, tačiau neturi galios pašalinti eurokomisaro iš posto. Parlamento nariai gali tik balsuoti dėl siūlymo pareikšti nepasitikejimą Europos Komisija ir, jei toks pasiūlymas priimamas, tuomet Komisijos nariai atsistatydina kolektyviai.
Priminsiu, jog Europos Parlamentas tik vieną kartą atsisakė patvirtinti biudžeto įvykdymą -1998 metais, ir būtent dėl šios priežasties Komisija turėjo atsistatydinti", – sakė O.Juknevičienė.
Dalią Grybauskaitę į Europos Komisiją 2004 metais kandidatūrą pasiūlė A.Brazausko vadovaujama vyriausybė. Europos Komisijos kadencija – penkeri metai.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra