Okupacijos padarinių įvertinimo byla

Autorius: Data: 2018-10-12 , 10:53 Spausdinti

Okupacijos padarinių įvertinimo byla

Vilniaus miesto savivaldybė. lietuvosregionai.lt nuotr.

www.voruta.lt

Š.m. spalio 3 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas pradėjo nagrinėti penkių asociacijų prašymą panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą sostinės centre pavadinti gatvę L.Kačinskio vardu.  Pasiūlymą teikė Lenkų rinkimų akcijos nariai, atsidėkodami L.Kačinskiui už patvirtintą ir jiems įteiktą lenko kortą, už jų partijos ir AK pagerbimą; liberalai taip atsidėkoja Lenkų rinkimų akcijai už įėjimą į valdančiąją koaliciją su liberalais.

Atsakovas (savivaldybė) nepaneigė, kad minėtas gatvės pavadinimas pažeistų Lietuvos Respublikos Konstitucijos 1-3, 7-9, 10, 14-17, 28-29 str., Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencijos 11, 20, 22 str.; Lietuvos ir Lenkijos geros kaimynystės ir draugiško bendradarbiavimo sutarties 1, 2, 14, 16 str., kadangi prezidentas L.Kačinskis atliko ir Lietuvai nelojalius veiksmus:

1.Nepripažino 1920-1939 m. Lenkijos įvykdytos rytų Lietuvos ir ilgaamžės istorinės sostinės Vilniaus okupacijos, dėl to neatsiprašė, o jo partija iki šiol tęsia Lietuvai ir nedraugišką veiklą.

  1. Gynė prieškonstitucinį antrosios valstybinės lenkų kalbos įvedimą Lietuvoje (asmenvardžių, vietovardžių rašyba Lenkijos abėcėle, regioninė kalba). Prie to prisidėtų ir gatvės rašyba pažeidžiant Valstybinės kalbos įstatymą (ruošiasi rašyti ne Kačinskio, o Kaczynskio).
  2. Įvedė ir Lietuvos piliečiams įteikinėjo lenko kortą, pagal kurią jie buvo mažiau lojalūs Lietuvai.
  3. Lankydamas buvusį AK kapelioną J. Obrembskį ir kitus AK narius, J. Kačinskis nepadėjo AK ikiteisminiam tyrimui Nr. 74-2-013-92, nenurodė kunigo A. Jakavonio ir kitų AK aukų užkasimo vietų, pagerbė AK nusikaltimus.

Teismo sprendimas bus skelbiamas spalio 19 d. 11 val.

 „Vilnijos“ draugijos informacija

TeismaiPost Your Comments

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra