Oficialiai ateistinėje Kinijoje veikia viena iš didžiausių pasaulyje Biblijos spaustuvių

Autorius: Data: 2014-01-10 , 12:56 Spausdinti

Kinijoje, kurios valstybinė ideologija yra oficialiai ateistinė, veikia viena iš didžiausių pasaulyje Biblijų spaustuvė, rašoma prancūzų misionierių „Eglises d’Asie“ portale, remiantis oficialiu Kinijos komunistų dienraščiu „Global Times“, orientuotu į tarptautines temas.

Straipsnyje aprašoma Nankino mieste, vienoje iš keturių Kinijos senųjų sostinių, jau per tris dešimtis metų veikianti spaustuvė „Amity Printing Press“, kuri kasmet išspausdina milijonus Biblijos egzempliorių. Leidykla buvo įsteigta 1986 metais, dalyvaujant kinų krikščionių inicijuotai „Amity fundacijai“ ir britų „Vieningų Biblijos bendrijų“ organizacijai, kuri siekia skleisti krikščioniškus raštus pasaulyje. Abi šios institucijos ir šiandien yra „Amity“ spaustuvės savininkės.

Spaustuvės atspausdinamų Biblijų egzemplioriai skirti tiek Kinijos krikščioniškoms bendruomenėms, tiek užsienio šalims: užsakymų gauta iš 70 valstybių. Šiuo metu veikia moderni, kokybiškus leidinius galinti spausdinti spaustuvė, kurioje trimis pamainomis dirba per 600 darbuotojų. Nuo 1987-ųjų iki 2012-ųjų atspausta per 105 milijonus Biblijų įvairiomis kalbomis. Pastaraisiais keleriais metais iš spaustuvės išeidavo virš 10 milijonų Biblijos egzempliorių.

Kaip rašoma „Eglises d’Asie“ pranešime, ne visi leidyklos darbą vertina palankiai, pirmiausia todėl, kad ji yra kontroliuojama valdžios. Kitos leidyklos neturi oficialaus leidimo spausdinti krikščioniško šventraščio. Biblijos kopijų įvežimas iš kitų šalių gali būti užblokuotas ir nubaustas. Leidykla bendradarbiauja su tomis krikščioniškomis bendruomenėmis, kurios oficialiai įregistruotos ir netiesiogiai kontroliuojamos valdžios: tokioms bendruomenėms priklauso apie 30 milijonų krikščionių. Tačiau yra žinoma, kad neregistruotų krikščionių yra gerokai daugiau, daug iš jų negali įsigyti Biblijos, ypač atokesnėse kaimiškose vietovėse. (Vatikano radijas)

Pasaulis ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra