Nuteistieji padės tvarkyti Rumšiškėse įsikūrusį muziejų

Autorius: Data: 2012-09-13 , 10:01 Spausdinti

2012 m. rugsėjo 12 d. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos (Pravieniškių PN-AK) ir Lietuvos liaudies buities muziejaus Rumšiškėse vadovai sutarė, jog nuteistieji neatlygintinai tvarkys minėto muziejaus aplinką.

Bendradarbiavimo susitarime numatyta, kad nuteistieji (daugiausia atliekantys bausmę atvirosios kolonijos sąlygomis) neatlygintinai tvarkys šio muziejaus teritoriją ir atliks kitus reikalingus ūkio darbus, taip pat muziejaus darbuotojams padės lydėti neįgalius asmenis ekskursijų metu, dirbs amatų dirbtuvėse.

„Įkalinimo įstaigas nuolat skatiname kuo aktyviau ieškoti galimybių, kad nuteistieji galėtų atlikti visuomenei kuo daugiau naudingų darbų. Džiaugiuosi, kad tokių susitarimų atsiranda vis daugiau. Jie visapusiškai naudingi – tiek visuomenei, tiek ir patiems nuteistiesiems, kuriems tai yra efektyvi resocializacijos priemonė. Jų dalyvavimas tokiose programose yra vienas iš svarbesnių rodiklių, rodantis, ar nuteistas asmuo išėjęs į laisvę ketina gyventi garbingai ir sėkmingai įsilieti į visuomenės gyvenimą ar grįžti į nusikalstamą kelią“, – sakė teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

„Tai puikus bendradarbiavimo pavyzdys. Sutarties pasirašymas tarp Kultūros ir Teisingumo ministerijų duos dvigubą naudą. Pirma – tai didelė parama Rumšiškių muziejui, nes šiuo sunkiu metu sutvarkyti muziejaus teritoriją vien darbuotojų jėgomis neįmanoma. Ir antra, manau, svarbiausia, kad nuteistiesiems žmonėms suteikiama galimybė sugrįžti į normalų gyvenimą ir socialiai integruotis“, – teigė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Numatoma, kad artimiausiu metu muziejui talkins apie 20 nuteistųjų iš Pravieniškių PN-AK, o ateityje jų skaičius turėtų išaugti iki 40-50 žmonių.

Dar iki šios sutarties pasirašymo Pravieniškių PN-AK nuteistieji jau yra padėję tvarkyti dviejų muziejaus sodybų aplinką, o šiuo metu dalyvauja ir Lietuvos liaudies buities muziejaus projekte „Prosenelių sodybą regiu širdimi“, kuriame gamina gatvinio-rėžinio kaimo maketą, skirtą akliesiems susipažinti lietimo būdu.

Muziejus, atsidėkodamas už pagalbą, ketina daugiau laiko skirti organizuojant nemokamas ekskursijas ir edukacines programas neįgaliesiems, nusikaltimų aukoms bei jų vaikams.

Informacijos valdymo ir visuomenės informavimo skyrius, tel. 8 (615) 49908, 8 (686) 50011, (5) 2662870, 8 (5) 2191882

Liaudies buities muziejus , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra