Nustatytos Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofos priežastys

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lenkijos atstovas Tarptautiniame aviacijos komitete Edmundas Klichas interviu pareiškė,  kad Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofą prie Smolensko nulėmė daug priežasčių.
 
„Buvo ne viena, o mažiausiai 12 katastrofos priežasčių. Nustatėme nemažai trūkumų, pažeidimų tiek rengiantis skrydžiui, tiek per patį skrydį“, – sakė E. Klichas. Kaip teigia ekspertas, Lenkijos prezidento lėktuvas „Tu-154M“ neturėjo nė vienos galimybės sėkmingai nusileisti oro uoste, nes oro sąlygos buvo tokios blogos, jog pilotai praktiškai nematė žemės.
 
„Rusijoje buvo atliktas skrydžio inscenizavimas. Pats buvau kabinoje. Žemę pamatė tik vienas iš mūsų, kai „lėktuvas“ buvo 20 metrų aukštyje. Iš karto po to įvyko katastrofa“, – sakė E. Klichas.
 
Dalį kaltės pulkininkas meta ir karinei aviacijai, kuri nesiaiškina, kokios aplinkybės tampa nelaimingų atsitikimų priežastimis.
 
„Egzistuoja principas – kaip pasiseks, taip ir bus. Nutupdysi lėktuvą – būsi didvyris. O kaip tai padaryti, kokiomis sąlygomis, kokiomis taisyklėmis remiantis? Tai jau būna nebesvarbu“, – interviu sakė pareigūnas.
 
Lenkijos prezidentą Lechą Kačynskį ir dar 95 aukštus šalies pareigūnus skraidinęs lėktuvas „Tu-154“ prie Smolensko sudužo 2010 m. balandžio 10 dieną. Katastrofos metu žuvo visi lėktuve buvę žmonės. Nelaimę tyrė tiek Rusijos, tiek Lenkijos pareigūnai.
 
Katynės tragedija
 
Scanpix nuotr.
 
www.balsas.lt
 
Nuotraukoje: Kryžius Katynėje žuvusiems Lenkijos vadovams

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra