Nusikalstamumą ir kalinių skaičių galima sumažinti tik bendromis visuomenės pastangomis

Autorius: Data: 2011-03-30, 15:31 Spausdinti

Trečiadienis, 2011 m. kovo 30 d. (Vilnius).

Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankė Panevėžio pataisos namuose kalinčias moteris, susipažino su jų buities, mokymosi, darbo sąlygomis, apžiūrėjo gaminių parodą, susitiko su nusikaltusiomis nepilnametėmis ir aplankė kalėjime vaikus auginančias mamas.

Kartu su nuteistosiomis Prezidentė paragavo kalėjimo maisto ir aptarė grįžimo į bendruomenes ir socialinės reabilitacijos galimybes.

„Šalies kalėjimuose šiuo metu kali daugiau nei 9 tūkstančiai žmonių, beveik 300 iš jų – moterys. Tyrimų duomenimis, pagal kalinių skaičių Lietuva – antroje vietoje tarp ES šalių. Teisingumo ministerija, visi, turime galvoti ne tik kaip pagerinti kalinimo sąlygas perpildytuose šalies kalėjimuose, bet ir kaip mažinti nusikalstamumą ir kalinių skaičių bei plačiau taikyti alternatyvias bausmes“, – sakė Prezidentė.

Socialinė kalinių integracija, pasak Prezidentės, yra visos visuomenes pareiga ir brandumo rodiklis. Nusikalstamumą ir kalinių skaičių galima sumažinti tik bendromis visuomenės pastangomis.

Šalies vadovė ragino kuo plačiau šalyje vystyti savanorystės ir pagalbos vieni kitiems projektus ir prisimenant rašytojos G. Petkevičaitės-Bitės pradėtas socialinės atskirties mažinimo idėjas padėti ne tik neturtingoms šeimoms, vienišiems, bet ir kalintiems bei iš įkalinimo įstaigų grįžtantiems žmonėms integruotis į visuomenę.

Prezidentės teigimu, veiksminga priemonė su nusikalstamumu gali būti didelės atgrasančios baudos. Prezidentės iniciatyva parengtos Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriomis siūloma kelis kartus padidinti maksimalias pinigines baudas už kriminalinius, ekonominius ir finansinius nusikaltimus, rytoj bus svarstomos Seime.

Kalėjimų pertvarkymui, pasak Prezidentės, labai svarbus ir Seimui Teisingumo ministerijos pateiktas Probacijos įstatymas.

Prezidentės spaudos tarnyba

V. Petrauskienės nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra