Nuo Želigovskio iki Sikoros

Autorius: Data: 2013-04-30 , 14:34 Spausdinti

„Vorutos“ inform.

Balandžio 14 d. Vilniuje prie Krašto apsaugos ministerijos Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ir Lenkijos Respublikos Prezidentas Aleksandras Kvasnievskis pasirašė jungtinio Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių taikos palaikymo bataliono LITPOLBAT įsteigimo dokumentus ir įteikė kovos vėliavas. Vėliavas priėmė jungtinio bataliono vadas Lenkijos kariuomenės mjr. Zbignevas Sikora ir štabo viršininkas kpt. Antanas Kundrotas. Taigi balandžio 14 d. baigėsi karas tarp Lietuvos ir Lenkijos, prasidėjęs 1920 m. spalio 9 d. generolo Želigovskio žygiu į Vilniaus kraštą. LITPOLBAT’o įsteigimas ir jo karių paradas Vilniuje byloja apie naują Lietuvos ir Lenkijos istorijos tarpsnį, taikos laikotarpį.

Batalionas sukurtas Lietuvos (Alytaus kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono) ir Lenkijos (15 divizijos 4 brigados bataliono) kariuomenių dalinių pagrindu. Bendras bataliono štabas įkurtas Lenkijoje, Orzysz vietovėje. Oficiali bataliono kalba – anglų. Bataliono lietuvių bei lenkų dalys formuojamos ir mokomos atskirai Lenkijoje ir Lietuvoje, sujungiamos tik bendrų pratybų ar mokymų laikotarpiui bei prieš išvykstant į taikos palaikymo operacijas. Visais kitais atvejais bataliono dalys bu dislokuojamos savų batalionų dislokacijos vietose. Iš viso batalione – 784 kariai: 433 – Lenkijos, 351 – Lietuvos. Parengtas ir patvirtintas bataliono rengimo grafikas bei pagrindinių Lietuvos ir Lenkijos batalionų formavimo priemonių planas. Pratybų finansavimas, mokymo išlaidos, vienos šalies karinių padalinių buvimo kitos šalies teritorijoje išlaidos, dokumentų rengimas remsis griežtu ekvivalentiškumo principu.

LITPOLBAT’as taikos palaikymo misijai jau pasirengęs, tačiau siųsti šį batalioną į taikos operaciją artimiausiu metu neplanuojama.

„Voruta“ Nr. 16 (394) 1999 m. balandžio 24 d., 1 p.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra