Nuo liepos 1 d. veiklą pradeda Tautinių mažumų departamentas

Autorius: Data: 2015-07-02 , 10:50 Spausdinti

Nuo liepos 1 d. veiklą pradeda Tautinių mažumų departamentas

Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės tikslas yra dalyvauti  formuojant ir įgyvendinti tautinių mažumų politiką, laiduojančią Lietuvos Respublikos gyventojų, priklausančių tautinėms mažumoms, teisėtų interesų ir poreikių tenkinimą, tautinio tapatumo saugojimą, taip pat sudarančią sąlygas jiems visapusiškai dalyvauti šalies visuomeniniame, politiniame ir kultūriniame gyvenime, ugdyti jų pilietiškumą, toleranciją, nepakantumą tautinės nesantaikos kurstymui.

Nustatyta, kad  Tautinių mažumų departamento direktorius yra atsakingas ir atskaitingas Vyriausybei ir kultūros ministrui. Tautinių mažumų departamentas veikia pagal Vyriausybės nustatyta tvarka parengtus strateginį ir metinį veiklos planus. Departamento strateginį veiklos planą tvirtina kultūros ministras, o metinį veiklos planą – Departamento direktorius, suderinęs su kultūros ministru.

Vyriausybės nutarimu Tautinių mažumų departamento direktore ketverių metų kadencijai paskirta Vida Montvydaitė, nuo 2013 metų kovo mėnesio dirbusi Lietuvos konsule Seinuose (Lenkija). 2002–2009 m. V. Montvydaitė buvo tuometinio Tautinių mažumų ir išeivijos departamento generalinio direktoriaus pavaduotoja.

Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Vyriausybės buvo panaikintas 2010 metais, o tautinių bendrijų politikos formavimas patikėtas LR kultūros ministerijai. 2014 m. lapkričio 24 d. Vyriausybė nusprendė įsteigti Tautinių mažumų departamentą.

LietuvaKomentarai


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com