Nuo kitos savaitės duris atvers valstybės archyvų skaityklos, atnaujinamas ir fizinis asmenų aptarnavimas

Autorius: Data: 2021-04-09 , 14:43 Spausdinti

Nuo kitos savaitės duris atvers valstybės archyvų skaityklos, atnaujinamas ir fizinis asmenų aptarnavimas

www.voruta.lt

Jau nuo kitos savaitės duris atvers valstybės archyvų skaityklos, pagaliau atnaujindamos ir fizinį asmenų aptarnavimą. Lankytojams primename, kad privaloma išankstinė skaitytojų registracija.

Pasak Lietuvos vyriausiosios archyvarės Kristinos Ramonienės, nuo karantino pradžios buvo jaučiamas ne tik didelis mokslininkų, tyrėjų, bet ir visos bendruomenės poreikis kuo greičiau vėl turėti galimybę dirbti valstybės archyvų skaityklose.

„Ne visa informacija yra pasiekiama elektroniniu būdu. Saugome unikalius, vienetinius dokumentus. Tad natūralu, kad didžiąją dalį jų galima rasti tik skaityklose. Ieškant specifinės informacijos itin aktualios yra gyvos specialistų konsultacijos, padedančios lengviau ir tikslingiau atsirinkti reikiamą medžiagą“, – teigė  K. Ramonienė.

Lankytojai valstybės archyvų skaityklose privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, nustatytos kitos saugiai atsidarančių skaityklų veiklai būtinos sąlygos: valstybės archyvų skaityklose bus aptarnaujami tik iš anksto užsiregistravę lankytojai. Tikimasi, kad išankstinė registracija ne tik padės suplanuoti saugius lankytojų srautus, bet ir sudarys galimybes užtikrinti būtinuosius 20 kv. m vienam tyrėjui atstumus. Daugiau informacijos apie išankstinę skaitytojų registraciją ir valstybės archyvų skaityklų atidarymą artimiausiu metu bus paskelbta visų valstybės archyvų interneto svetainėse.

Prieš atnaujinant valstybės archyvų skaityklų darbą, darbuotojai aptarnaujantys lankytojus turės atlikti COVID-19 testus ir turėti neigiamus testų rezultatus arba dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo yra persirgęs šia liga ar buvo nuo jos paskiepytas.

Kovą Šiauliuose ir Kaune per 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų buvo mažesnis nei 200 atvejų. Todėl, kaip numatyta Vyriausybės nutarime, Kauno regioninio valstybės archyvo ir jo filialo Alytuje skaityklose bei Šiaulių regioninio valstybės archyvo skaitykloje lankytojai fiziškai aptarnaujami jau nuo kovo 22 dienos.

Nepaisant to, kad karantino laikotarpiu valstybės archyvų skaityklos lankytojams buvo užvertos, archyvų veikla per karantiną nesustojo, o paslaugos buvo teikiamos nuotoliniu būdu.

Primename, jog tiems, kurie pirmenybę teikia bekontaktėms paslaugoms, yra saviizoliacijoje ar neturi galimybės apsilankyti archyve, paslaugos teikiamos ir nuotoliniu būdu.

 

Lietuva ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra