Norintiems atostogauti Lietuvoje – patraukliausių turizmo vietovių reitingai

Autorius: Data: 2011-05-24, 11:39 Spausdinti

Paskutinėmis pavasario dienomis, sparčiai artėjant atostogų sezonui, VšĮ „Terra Publica“ skelbia patraukliausių turizmo vietovių Lietuvoje reitingus. 2011 m. sąrašo viršūnė, lyginant su 2009-2010 m., išlieka stabili: Trakai, Druskininkai ir Neringa, o visame TOP30 nebelieka Smiltynės (dėl delfinariumo rekonstrukcijos), Ukmergės ir Kernavės. Naujai įtraukti objektai – Telšiai, Veliuona ir Vištyčio regioninis parkas.

Pasak vieno iš idėjos iniciatorių, VšĮ „Terra Publica“ projektų vadovo Vytauto Kandroto, mintis rinkti tokius reitingus kilo jau gana seniai, su fotoaparatu rankose lankant kiekvieną šių vietovių, vienus atrandant paprasto turisto žvilgsniu, kitus – fotografo, ieškančio medžiagos gražiausių Lietuvos vietovių albumams. O jau nuo 2007-ųjų metų informaciją apie miestelius ir kaimus, parkus ir muziejus bei kitas patrauklias vietas fotografas ir leidėjas pradėjo fiksuoti tikslingai. „Šiuo savo darbu mes norime pasiūlyti tautiečiams atrasti gražiausiais Lietuvos vietas ir turint bent vieną dieną laiko, susiplanuoti kelionę joms aplankyti. Todėl tyrimas lengvai subjektyvus ir įtakotas ne tik oficialios statistikos, bet ir asmeninių įspūdžių,“ – neslepia V. Kandrotas.

Pirmieji tokie VšĮ „Terra Publica“ reitingai buvo paskelbti 2009 metų pavasarį, įvertinus apie 300 vietovių. Per trejus metus vertinamų vietovių sąrašas išsiplėtė iki beveik 500. Tyrimui buvo paruošta metodika, pagal kurią visi objektų vertinimų kriterijai suskirstyti į tris grupes: paties objekto svoris, jo infrastruktūra bei patrauklumas turizmui. Šie, savo ruožtu, buvo vertinami pasitelkiant daugiau klausimų: objekto tematika, ekspozicijos gausa, aktualumas įvairioms visuomenės grupėms, sezoniškumas, sąveika su aplink esančiais objektais, geografinė padėtis, privažiavimo keliai, sanitarinės sąlygos, papildomos paslaugos, savireklama, bendradarbiavimas su žiniasklaidos priemonėmis, informacijos teikimas telefonu ir vietoje.

Į reitingo sąrašą įtrauktos tik pačių sudarinėtojų aplankytos vietovės. Kadangi reitingai skirti lietuvaičiams, planuojantiems vienos dienos išvyką, todėl netirtas darbuotojų gebėjimas kalbėti užsienio kalbomis bei nakvynės galimybės. Taip pat iš tyrimo išimti didieji Lietuvos miestai, kadangi Vilniaus senamiesčiui ar visiems Kauno muziejams aplankyti pusdienio nepakaktų. Vis gi atskiri miesto teritorijoje esantys kompleksai, tokie kaip Vilniaus universitetas ar Pažaislis Kaune, įtraukti ir reitinguoti.

10 patraukliausių turizmo vietovių Lietuvoje (2011 m.):

1. Trakai

2. Neringa

3. Druskininkai

4. Aukštaitijos nacionalinis parkas

5. Kėdainiai

6. Kretinga

7. Kryžių kalnas

8. Vilniaus universitetas

9. Anykščiai

10. Niūronys (Arklio muziejus).

Pilną TOP-30 sąrašą galite rasti www.terrapublica.lt, o platesnius kiekvieno jų aprašus – Facebook profilyje „153 graži Lietuva“.

VšĮ „Terra Publica“ įkurta 2001 metais ir specializuojasi turizmo bei vaikų literatūros leidyboje. Leidyklos šūkis – knygos Lietuvai ir apie Lietuvą. Viena iš pagrindinių leidyklos knygų serijų „153 įdomiausi…“ Tai profesionalios didelės apimties puikiai iliustruotos knygos, kuriose aprašomi tik patys vertingiausi ir įdomiausi Lietuvos ir pasaulio objektai.

Daugiau informacijos: Vytautas Kandrotas, VšĮ „Terra Publica“ projektų vadovas, tel. nr. 8-620 499 06, el. paštas: vytautas@terrapublica.lt

V. Kandroto nuotr.

Nuotraukose:

1. Aukštaitijos nacionalinis parkas

2. Neringa

Parkai , , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra