Nori išsaugoti senos bažnyčios pastatą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ignalinos valdžia norėtų, kad miesto centre stovintis buvęs senos bažnyčios pastatas būtų prikeltas naujam gyvenimui. Klebonijai priklausantis pastatas kol kas stovi tuščias.
 
1934-aisiais Ignalinos gyventojai pradėjo statyti medinę bažnyčią, tačiau karas nutraukė statybą, o sovietai pastatą atėmė ir jame įkūrė Kultūros namus.
 
Netekę statytos bažnyčios ignaliniečiai 1961-aisiais maldos namus įrengė gyvenamajame name, išlikusiame iki šių dienų. Vienoje mažiausių Lietuvos bažnyčių parapijos žmonės meldėsi iki 1999-ųjų.
 
Atgavus nepriklausomybę šalia senųjų iškilo nauji maldos namai ir svarstoma, ką daryti su senuoju pastatu.
 
„Šis pastatėlis yra likęs kaip relikvija. Ir su juo galima pasielgti įvairiai – vieni mąsto, kad jį reikėtų renovuoti ir padaryti jį arba bažnytinėms, arba visuomenės reikmėms reikalingą“, – komentavo Ignalinos vicemeras Henrikas Šiaudinis.
 
Vicemeras sako, kad nugriauti pastatą ir padaryti skverą būtų paprasčiausia, tačiau esą reikėtų ieškoti galimybių jį išsaugoti kaip pasipriešinimo sovietmečio ideologijai pavyzdį.
 
„Teko dalyvauti pasitarime klebonijoje prieš 1,5 metų – klebonas su jaunimu svarstė reikalus, kaip padaryti tokį katalikiško jaunimo bendruomenės centrą, kur jie galėtų pokalbiams, savo veiklai turėti pastatėlį. Manau, kad jie pasuks šituo keliu“, – svarstė H. Šiaudinis.
 
Čia galėtų įsikurti parapijoje veikiančios nevyriausiausybinės skautų, ateitininkų, maltiečių, samariečių organizacijos. Pasak vicemero, tam nesunkiai galima gauti 100 tūkst. litų iš įvairių fondų. 
 
Tačiau kol kas sprendimai nepriimami, nes išvykus senajam klebonui dabar parapijai vadovaujantys jauni kunigai negali pasakyti, ką darys su senąja bažnyčia.
 
LTV naujienų tarnyba
 
B. Rupeikos nuotr.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra