Nobelio taikos premija – ir Lietuvos žmonių įvertinimas

Autorius: Data: 2012-12-06 , 15:55 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2012 m. gruodžio 6 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, gruodžio 10-ąją, dalyvaus Nobelio taikos premijos įteikimo ceremonijoje Norvegijoje. Šiemet ši garbinga premija buvo skirta Europos Sąjungai už taiką, susitaikymą, demokratiją ir pagarbą žmogaus teisėms.

Nobelio taikos premija – įvertinimas ir Lietuvai. Dainuojančia revoliucija laisvę iškovojusi Lietuva įrodė, kad savo valstybę galima apginti ne karine jėga, bet žmonių susitelkimu ir vienybe“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, Nobelio taikos premija parodo, kad tarpusavio pasitikėjimu, vertybėmis, tolerancija ir pagarba paremtas europietiškas taikos modelis pasiteisino. Lietuva, stodama į Europos Sąjungą, taip pat pasirinko taikos ir dialogo kelią.

Nobelio taikos apdovanojimą Lietuvos vadovė atsiims drauge su kitais Europos lyderiais. Ceremonijoje dalyvaus 19 vadovų, tarp jų Prancūzijos prezidentas François Hollande’as, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis, Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas, taip pat Danijos, Suomijos, Belgijos, Airijos, Vengrijos ir kitų šalių vadovai.

Prieš 55 metus įkurta Europos Sąjunga vienija 500 milijonų piliečių. Per visą šį laikotarpį Bendrijoje nebuvo nė vieno karinio konflikto – Europa iš karų žemyno tapo taikos žemynu.

***

Europos Sąjungai atitekusi Nobelio taikos premija – beveik 1 mln. eurų – bus skirta nuo karo nukentėjusiems vaikams. Tiesioginę ceremonijos transliaciją 13.50 val. galima stebėti internetu www.nobelprize.org

Prezidentės spaudos tarnyba

Scanpix Sweden nuotr.

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra