Niurnberge pristatomas litvakų kultūros paveldas

Autorius: Data: 2014-08-29 , 13:30 Spausdinti

Niurnberge „Internationales Haus“ rugsėjo 2 d. dieną bus atidaryta litvakų paveldui skirta Lietuvos kultūros paveldo departamento parengta paroda, kurioje pristatoma Lietuvos sinagogų architektūra.

Lietuvos kultūros paveldo departamentas, kuris kasmet kartu su kitomis 27 Europos valstybėmis rengia žydų kultūros dieną Lietuvoje, parengta Lietuvos sinagogų paroda Vokietijoje bus eksponuojama nebe pirmą kartą. Pastaraisiais metais ji jau buvo parodyta Katalikiško Eichstaetto universiteto bibliotekoje, Brandenburgo ir Prūsijos istorijos muziejuje Potsdame bei Konrado Adenauerio fonde, Berlyne.

Šios parodos tikslas – priminti gausų žydų kultūros paveldą Lietuvos teritorijoje, pakviesti susimąstyti apie išnykusius Europos kultūros istorijos klodus, pristatant kelias dešimtis Lietuvos sinagogų, jų architektūrą ir urbanistinę aplinką.

Lietuvoje, kaip ir visoje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijoje, gyvavo stipri ir labai skaitlinga žydų bendruomenė, tad mūsų šalyje gausus litvakų kultūros paveldas, kurio neatsiejama dalis – sinagogos, varijuojančios tiek savo stiliumi, tiek būkle.

Nykstant šiam paveldui, Lietuvos kultūros paveldo departamentas inicijavo Lietuvos sinagogų parodą, dokumentuojančią žydų maldos namų būklę, taip tikintis, jog paroda taps ne tik puikia proga supažindinti su Lietuvos sinagogų architektūra, bet ir atkreipti dėmesį į nykstantį sakralinį litvakų paveldą, dar kartą prisiminti istorijos fragmentus bei LDK teritorijose gyvenusios visuomenės daugiakultūriškumą.

Parodos atidaryme dalyvaus Niurnbergo žydų forumo pirmininkas p. N. Fischer, LR kultūros atašė Vokietijoje dr. Gabrielė Žaidytė, Niurnbergo miesto valdžios atstovai ir kiti garbūs svečiai.

Sinagogų paveldui Lietuvoje skirtą parodą inicijavo Lietuvos kultūros paveldo departamentas. Parodą Niurnberge organizuoja LR kultūros atašatas bendradarbiaudamas su Niurnbergo žydų forumu.

Paroda Nurnberge veiks iki spalio 1 dienos.

Dr. Gabrielė Žaidytė

LR kultūros atašė Vokietijoje

lt.wikipedia.org. nuotr.

Europa , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra