Netrukus pasirodys biografinis filmas apie L. Tolstojų

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vieno iš žinomiausių Rusijos rašytojų Levo Tolstojaus (1828–1910) šimtosioms mirties metinėms paminėti rengiamas biografinis filmas „Paskutinė stotis“ („The Last Station“), kurio premjera turėtų įvykti jau netrukus.
 
Juosta apie L. Tolstojų, kurį genijumi laiko ir geriausių visų laikų rašytoju vadina ne tik patys rusai, bei ir vakariečiai, filmuota Didžiojoje Britanijoje, o pagrindinį vaidmenį joje atlieka garsus kanadiečių aktorius Christopheris Plummeris.
 
Šimtąsias garsiojo rašytojo mirties metines, regis, minės visas pasaulis: Vokietijoje ir JAV ruošiami nauji „Anos Kareninos“ leidimai, Kuboje ir Meksikoje vyksta L. Tolstojaus knygų mugės, o metų pabaigoje Rusijoje bus parodytas dokumentinis filmas „Levas Tolstojus: genijus gyvas“ („Leo Tolstoy: Genius Alive“).
 
Medžiaga, kuri buvo naudota šiam 72 minučių juodai baltam filmui, nufilmuota 1908-aisiais L. Tolstojaus dvare Jasnaja Poliana.
 
Tačiau labiausiai visas pasaulis laukia vaidybinio filmo „Paskutinė stotis“, kuriame pasakojama apie dvejus paskutinius rašytojo gyvenimo metus ir mirtį, kai lygiai prieš šimtą metų jis paliko savo šalia Maskvos buvusį dvarą, basomis iškeliaudamas nežinia kur, o po trijų savaičių mirė mažoje provincijos traukinių stotyje.
 
Filmo „Paskutinė stotis“ premjera įvyks kitą mėnesį Jungtinėje Karalystėje.
 
Filme atskleidžiami liūdni paskutinių L. Tolstojaus gyvenimo metų faktai – norėdamas palikti visą savo turtą žmonėms, rašytojas susilaukė aršios savo žmonos Sofjos Andrejevnos reakcijos. Neapsikentęs sutuoktinės pykčio, 82 metų L. Tolstojus slapta pabėga, netrukus sunkiai suserga ir miršta nedidelėje Astachovo stotelėje atšiauriame Riazanės-Uralo geležinkelio ruože.
 
Filmas buvo filmuojamas ne tarp beržų, kuriuos taip mėgo L. Tolstojus ir kurie taip būdingi Rusijos landšaftui, bet Rytų Vokietijos miškuose. Esą filmuoti Rusijoje nebuvo sąlygų – pavyzdžiui, siūlomi viešbučiai buvo per prasti, per brangūs ir visiškai neužtikrinantys aktorių apsaugos, o ir filmavimo kaštai prodiuseriams pasirodė nepakeliami – jie gerokai viršijo galimybes, todėl amerikiečių režisierius M. Hoffmanas turėjo atsisakyti minties filmuoti juostą L. Tolstojaus dvare Jasnaja Poliana.
 
L. Tolstojus pasaulyje garsus ne tik savo romanais „Ana Karenina“ ir „Karas ir taika“, bet edukologinėmis įžvalgomis bei pacifistinėmis pažiūromis, dėl kurių dažnai lyginamas su M. Gandžiu ir M. Liuteriu Kingu.
 
Gimęs garsioje aristokratų Tolstojų šeimoje (motina – kunigaikštytė Volkonskaja), antroje gyvenimo pusėje L. Tolstojus atsigręžė į humanistinę pasaulėžiūrą, apsigyveno gimtojoje sodyboje Jasnaja Poliana, kur mokė valstiečių vaikus, pats gyveno kaip valstietis ir rašė romanus. Gyvenimo pabaigoje atsisakė visos savo nuosavybės, visiškai atsiribojo nuo išorinio pasaulio, beveik nebendravo su šeima.
 
Kelionė į nežinią, į kurią L. Tolstojus leidosi su asmeniniu gydytoju, baigėsi Astachovo stotelės viršininko namuose, kur jis merdėjo septynias dienas, o apie jo sveikatos būklę buvo nuolat pranešinėjama visai kvapą sulaikiusiai Rusijai.
 
Palaidotas Jasnaja Polianoje.
 
kulturpolis.lt
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Rusų rašytojas L. Tolstojus

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra