Nesvyžiaus piliai perduotos Vilniuje saugomų Radvilų portretų kopijos

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniuje saugomų Radvilų portretų kopijos penktadienį (2010 01 15) perduodamos Nesvyžiaus istoriniam kultūriniam muziejui-draustiniui „Nesvyžius“ Baltarusijoje. Paveikslų originalai saugomi Vilniuje – Lietuvos dailės muziejuje ir Nacionaliniame muziejuje, pranešė naujienų agentūra BELTA.
 
Nesvyžiaus muziejaus direktorius Valerijus Stoliarčiukas pažymi, kad Albrechto II Radvilos ir Merkelio Giedraičio portretai anksčiau yra saugoti Baltarusijos nacionaliniame istorijos muziejuje, bet 1964 m. mainais į baltarusių dailininko Zaleskio darbus atiduoti Vilniaus muziejams. „Šiandien paveikslai, nors ir elektroniniu pavidalu ar kopijomis, sugrįžo į tėvynę ir taps atkuriamos Nesvyžiaus pilies salių puošmena“, – sakė direktorius.
 
Kunigaikštis Albrechtas II Radvila (1558-1592) – Mikalojaus Radvilos Juodojo ir Elžbietos Šidloveckos-Radvilienės sūnus, buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės maršalka. Vyskupas Merkelis Giedraitis (1536-1599) – Medininkų (Žemaičių) vyskupas, kontrreformacijos veikėjas, pirmųjų knygų lietuvių kalba LDK leidėjas.
 
Nesvyžiaus Radvilų paveikslų galerija buvo sudaryta iš 159 portretų. Dabar jie saugomi Baltarusijos, Rusijos, Lietuvos ir Lenkijos muziejuose. Daugiausia eksponatų yra Lenkijoje ir Baltarusijoje.
 
„Pamažu atkuriame ekspoziciją, portretų ir piešinių kopijas mums perdavė garsiosios didikų Radvilų giminės palikuonys, bendradarbiaujame su kaimyninių šalių muziejais“, – sakė Nesvyžiaus muziejaus direktorius.
 
Nesvyžiaus pilis šiuo metu yra rekonstruojama, darbus užbaigti planuojama 2011 metais. 5,5 tūkst. kv. metrų ploto pilis taps daugiafukciniu turistiniu centru. Pilyje bus atkurta 18 menių, tarp jų – Auksinė, Žvaigždžių, Mėlynoji, Medžioklės, Portretų ir kt.
 
Nesvyžiaus pilies ekspozicijoje bus pasakojama ir apie Radvilų giminės indėlį į teatro meną, manufaktūrinės pramonės raidą.
 
Ateityje restauratorių dėmesys bus nukreiptas į šalia esantį 200 hektarų Albos parką, kuris yra didžiausias parkas visoje Baltarusijoje.
 
www.lrytas.lt 

Nuotraukoje: Nesvyžiaus pilis šiandien

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra