Neries regioninis parkas – lobis šalia tavęs

Autorius: Data: 2012-11-20 , 11:23 Spausdinti

Neries regioninio parko direkcija, įgyvendindama ekologinio ugdymo programą, 2012 m. rudenį aplankė 12 Vilniaus mokyklų. Buvo suorganizuota 18 edukacinių užsiėmimų, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 650 vaikų.

Moksleiviai klausėsi Neries regioninio parko specialistų Sauliaus Pupininko ir Karolinos Tamašauskaitės paskaitos apie Neries regioninį parką, jame esantį gamtos ir kultūros paveldą bei pažintinius maršrutus.

Norime, kad šią puikią, visai šalia sostinės esančią saugomą teritoriją atrastų kuo daugiau Vilniaus moksleivių“, – kalbėjo S. Pupininkas. „Mes dažnai per mažai vertiname gamtos ir kultūros paveldo vertybes, esančias mūsų pašonėje. Taip atsitinka dažniausiai todėl, kad jų paprasčiausiai nepažįstame. Ar teko girdėti apie pelkėse natūraliai augančias ir puikiais žiedais vasarą pražįstančias orchidėjas, senuose miškuose gyvenančius labai gražius žvėrelius – didžiąsias miegapeles ir keistąjį drugelį, kuris daugiau nei 10 mėnesių per metus gyvena skruzdėlyne ir yra skruzdėlių ypatingai globojamas? Ar tikrai nenustebsite, jei pasakysiu, kad tos vietos pasiekiamos važiuojant 20 minučių automobiliu nuo Vilniaus centro?“, – klausė parko gidas.

Moksleiviai užsiėmimų metu ne tik klausėsi skaidrėmis ir filmukais iliustruoto pasakojimo, bet ir dalyvavo interaktyviame žaidime „Protų mūšis“. Jo metu, susiskirstę į komandas, moksleiviai turėjo atsakyti į klausimus apie Nerį, vietos istoriją ir mitologiją, gyvūnijos ir augalijos pasaulį. Kiek mėnesių per metus miega miegapelė? Kaip Dūkštų ąžuolyno ąžuolai susiję su Napoleonu? Kodėl žmonės nuo seno kasinėjo žemę po akmeniu su ženklais? Tai tik keli klausimai, į kuriuos moksleiviai turėjo bandyti rasti atsakymą, panaudodami savo turimas istorijos, biologijos ar geografijos žinias. Nugalėtojų komanda buvo apdovanojama lankstinukais ir saldžiais prizais.

Tikimės, kad išgirdę apie Neries regioninį parką moksleiviai atvažiuos pamatyti edukacinio užsiėmimo metu pristatytų parko vertybių savo akimis“, – sakė S. Pupininkas. „Juk vienas iš svarbiausių mūsų kaip parko darbuotojų veiklos uždavinių – ne tik parke esančias vertybes išsaugoti, bet ir jas pristatyti plačiajai visuomenei ir sudaryti sąlygas pažinti. Juk vertybes saugome žmonėms!“.

Neries regioninio parko direkcijos archyvo nuotr.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Vyksta edukacinė pamoka apie saugomą teritoriją 

Parkai , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra