Neries regioninio parko produkto ženklas

Autorius: Data: 2013-07-25 , 13:15 Spausdinti

Neries regioninio parko direkcija kviečia vietos ir besiribojančių seniūnijų gyventojus teikti paraiškas naujai steigiamam Neries regioninio parko produkto ženklui gauti. Direkcija kartu su VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“ ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba įgyvendina projektą „Darnios Lietuvos saugomų teritorijų puoselėjimas“. Viena iš projekto veiklų – Saugomos teritorijos (šiuo atveju – Neries regioninio parko) produkto ženklo įdiegimas.

Paraiškas teikti yra kviečiami Neries regioniniame parke ar aplinkinėse seniūnijose gyvenantys ir veiklą vykdantys ūkininkai, verslininkai bei amatininkai. Šis ženklas – „paukštis” – skirtas stiprinti vietos ekonomiką ir skatinti parko lankytojus paslaugas ir produktus įsigyti iš vietos gyventojų. Ženklas padės atpažinti, kad paslauga teikiama ar produktas pagamintas vietos gyventojo, nekenkiant aplinkai ir gyvajai gamtai bei pažymės jo išskirtinumą. Be to, šis projektas skatins partnerystę tarp vietos gyventojų ir Neries regioninio parko direkcijos.

Neries regioninio parko produkto ženklas taip pat taps efektyvia papildoma reklama bei pagerins produktų ir paslaugų žinomumą tarp keliautojų. Jis bus lengvai atpažįstamas nacionaliniu lygiu, nes tas pats ženklo simbolis – „paukštis“ – bus bendras visoms Lietuvos saugomoms teritorijoms. Be to, ženklas bus papildomai reklamuojamas interaktyviame www.maps.lt žemėlapyje, direkcijos Lankytojų Centre, leidiniuose, viešose akcijose. Taip pat planuojama sukurti pažintinius filmus apie darnaus turizmo tradicijas, kurie būtų transliuojami per LRT televiziją ir platinami DVD formatu.

Ženklą vietos ūkininkams, verslininkams ir amatininkams suteiks specialiai tam tikslui suburta Taryba (sudaryta iš parko direkcijos specialistų bei atstovų iš vietos savivaldos ir kitų institucijų). Bus vertinami tokie kriterijai kaip autentiškumas, gyvosios gamtos tausojimas ir nauda žmonių sveikatai bei vietos bendruomenėms, pritaikomumas nedidelėms lankytojų grupėms ir kt. Svarbu pabrėžti, jog ženklo suteikimo procesas yra paprastas, nemokamas, trumpas, neapkrautas biurokratinėmis procedūromis ir remiasi geranoriško bendradarbiavimo ir pasitikėjimo principais.

Kvietimai teikti paraiškas bus skelbiami tik kartą per metus, tad direkcijos specialistai ragina pasinaudoti proga ir jas užpildyti bei pristatyti į Neries regioninio parko direkciją (Vilniaus g. 3, Dūkštos, Vilniaus raj.) jau šiemet – iki 2013 m. rugpjūčio 22 d. Ženklo suteikimo Taryba rinksis rugpjūčio 26 d., kuomet bus nuspręsta kuriems prekių ar paslaugų teikėjams suteikti Neries regioninio parko produkto ženklą.

Neries regioninio parko direkcija nuoširdžiai tiki, kad ji ir vietos verslas gali klestėti tik veikdami kartu – tad kviečia bendradarbiauti ir pasinaudoti proga gauti šį išskirtinį prekių ir paslaugų ženklą.

Visą papildomą informaciją bei reikalingas užpildyti paraiškas ir deklaracijas galima rasti Neries regioninio parko direkcijos internetinėje svetainėje www.neriesparkas.lt, Naujienų ir Teisinės informacijos skiltyse.

Klausimai ir pastabos yra laukiami tel. nr. 8 645 84683 (Neries RPD vyr. specialistė Karolina Tamašauskaitė) arba el. paštu: karolina@neriesparkas.lt

www.vstt.lt

Parkai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra