Nepriklausomybės atkūrimo dieną – šventinis sambūris

Autorius: Data: 2013-03-05 , 11:58 Spausdinti

Dėl šventinio sambūrio Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

Susipažinę su Lietuvos Respublikos Seimo programa, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui, priėjome prie išvados, kad iškilmingai daliai, kuri vyks šiais metais Kovo 11-osios Akto salėje, trūksta vietos glaudesniam visuomenininkų ir valstybinių institucijų atstovų susibūrimui. Vertindami laikotarpį Lietuvoje nuo 1988 metų vasaros iki 1990 metų kovo 11-osios, negalime pamiršti to betarpiško žmonių būriavimosi reikšmės Tautos susitelkimui, kuris svarbus ne tik okupacijos, bet ir nepriklausomybės sąlygomis.

Dėl to Lietuvai pagražinti draugijos valdyba pritarė šios draugijos 2013 metų vasario 23 dienos suvažiavime iškeltai iniciatyvai Lietuvos nepriklausomybės dieną minėti masiškesniais pilietiniais susibūrimais ir eitynėmis nuo BALTIJOS KELIO pradinio atskaitos taško – Katedros aikštės iki Nepriklausomybės aikštės, kuri 1991 metų sausio 13-osios įvykių akivaizdoje tapo LIETUVOS ŠIRDIMI.

Oponuojantiems dėl masiškesnių renginių reikalingumo ir besibaiminantiems dėl galimų dorovės, geros moralės ar etikos normų pažeidimų (LR Susirinkimų įstatymo 5 str. 2 punktas), norėtųsi patarti, jog bijoti savo Tautos ir valstybės ydų reikštų nesiekti jas atskleisti ir išgyvendinti, o bejėgiškai susigūžti ir leisti joms netrukdomai daugintis. Aktyvioji Tautos dalis nėra bevalių minia, kuri aklai leistųsi paskui kraštutinių pažiūrų individus.

Mums nekyla abejonių, jog gana nežymiomis valstybės jėgos struktūrų pastangomis galima sklandžiai atskirti nuo pilietininkų gretų tuos subjektus, kurie masiniuose renginiuose vartoja hitlerinius, stalininius ar pilietinės visuomenės demografinio neįgalumo simbolius, nesiderinančius su nepriklausomybės ir laisvos Tautos vertybinėmis orientacijomis bei jos civilizuoto klestėjimo lūkesčiais.

Siekdami paskleisti visuotinės šventės dvasią, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kviečiame visas patriotiškas visuomenines organizacijas, valstybės ir savivaldybių institucijas pritarti NEPRIKLAUSOMYBĖS PILIETINIO SAMBŪRIO iniciatyvai ir šventiškai nusiteikus susirinkti šių metų kovo 11 dieną, pirmadienį, 15.00 val. Katedros aikštėje, Vilniuje.

Lietuvai pagražinti draugijos valdybos pirmininkas Juozas Dingelis

Kovo 11-oji , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra