Nepriklausomybės Atkūrimo diena Pasvalyje

Autorius: Data: 2016-03-14 , 08:34 Spausdinti

Nepriklausomybės Atkūrimo diena  Pasvalyje

Vlada ČIRVINSKIENĖ, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos  istorijos mokytoja metodininkė

Šiais metais mūsų Lietuva jau 26 –jį kartą dvasiškiau, tautiškiau ir išradingiau  švenčia savo Nepriklausomybės atkūrimo šventę.

Šventinė tautinė ir patriotinė nuotaika  taip pat pripildė mano, o gal  kiekvieno pasvaliečio širdį ir sielą.  Jau laukdama  šios istorinės datos dalyvavau įvairiuose renginuose bei pati  prisidėjau  prie jų  organizavimo.  Neišdildomą įspūdį paliko  ,,Misija Sibiras 2015‘‘ Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto pristatymas, kuris  vyko Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje. Šį projektą pristatė  jo vadovas  Arnoldas Fokas.  Jis papasakojo, kad  nuo Misija Sibiras pradžios jau surengta vienuolika ekspedicijų į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Rusijoje, Kazachstane ir Tadžikistane. Jaunimo ekspedicijos sutvarkė apie 90 lietuviškų kapinių, susitiko ir aplankė Sibire gyvenančius lietuvius. Grįžę Misija Sibiras dalyviai surengė virš aštuonių šimtų projekto pristatymų Lietuvos ugdymo ir kultūros įstaigose. Projekto vadovas  skatino nepamiršti šios tragiškos mūsų tautai istorinės atkarpos.  Atsakingai  ir pilietiškai perteikti šiuos įvykius jaunai kartai, užrašyti  savo artimųjų tremties istorijas,  įsijungti  į  projektą ,, Misija Sibiras“.

Taip pat bibliotekoje buvo galima pamatyti filmą ,, Nematomas frontas ‘‘ apie Lietuvos partizanus.

 Istorijos pamoka

 

O savo mokykloje,  istorijos pamokoje, didelį dėmesį skyriau Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo istorinei datai.  6 b klasės mokiniai pildė Lietuvos Respublikos žemėlapį. Jame pažymėjo sostinę Vilnių ir nupiešė Trispalvę bei pažymėjo mūsų šalies didžiuosius miestus. Būtinai turėjo surasti žemėlapyje  vietą, kur galėtų būti  Pasvalys,  parašyti gimtojo miesto   pavadinimą. Mokinukai mėlyna spalva pažymėjo Lietuvos didžiąsias upes bei nuspalvino  žemėlapį.  Mokiniai labai greitai  parašė ir  mūsų šalies kaimynus.  Šeštokus sudomino užduotys iš Lietuvos ir gyvenamosios vietovės istorijos bei  Lietuvos valstybės herbo – Vytčio spalvinimas.  Baigiantis pamokai šeštokai įsivertino ir pristatė savo veiklą.

Šios klasės krašto mylėtojai  taip pat  dalyvavo  akcijoje,, Gyvasis tautos žiedas‘‘  ir foto nuotraukas išsiuntė į Vilnių.

Pasvalys tikrai buvo šventiškas

 

Kovo 11 – osios ryte Pasvalys tikrai buvo šventiškas. Prie kiekvieno namo plazdėjo Trispalvės,  Tikintieji skubėjo  į rytines Šv. Mišas.  Šias  šv. Mišas aukojo Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo vik.mgr. kun. Miroslav Anuškevič.  Kun. Miroslav savo homilijos pradžioje, kreipėsi į tikinčiuosius : ar noriu atleisti mane įskaudinusiems? Kad ir kas mus įžeidė – šeimos narys, draugas, bendradarbis ar kaimynas, – kyla klausimas: ką  aš darysiu? Kun. Miroslav drąsino:  svarbiausia neprarasti vilties, kad ir kaip sunku. Dievas vis tiek gali dovanoti išgydymą ir antnaujinimą.  Tereikia noriai ateiti pas Jį atviram ir nuoširdžiam bei prašyti Jį mus išgydyti.

 Baigdamas homiliją kunigas priminė ,  kad ir popiežius Pranciškus šiais  Gailestingumo metais mus ragina būti gailestingais savo įžeidėjams ir pakvietė visus tikinčiuosius pasinaudoti  malone, liejama gavėnios metu, ir stengtis  tapti tokiems gailestingiems, kaip kad mūsų dangiškasis Tėvas yra gailestingas.

Pasibaigus Šv. Mišioms prasidėjo Šv. Sakramento adoracija,  kuri buvo skirta  trijų dienų rekolekcijų pradžiai  mūsų bažnyčioje.

 Iškilmingos Šv. Mišios

 

 Šventinį vidurdienį  pasvaliečiai ir svečiai, pasipuošę ir  su trispalve rankose skubėjo į bažnyčią. Čia jau  bažnyčioje buvo  išsirikiavę ir kariškai pasitempę stovėjo  jaunieji šauliai  bei jų kuopos vadas  Algis  Kalvėnas.

Prasidėjo iškilmingos  Šv. Mišios, kurios buvo  aukojamos  už Lietuvos Nepriklausomybę.

Jas aukojo Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas Albertas Kasperavičius.

Šv. Mišių pradžioje klebonas Albertas pasveikino visus maldininkus  bei svečius su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena ir palinkėjo kad jos laisvę saugotų ne tik karštos patriotiškos širdys bet ir Dievo galybė.

Dievo žodį skaitė Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas.

Pradėdamas savo homiliją, klebonas pasdžiaugė Tėvyne Lietuva, kuri yra laisva, graži, stiprėjanti, bet trapi.

Klebonas tarsi klausė parapijiečių bei svečių: gal mes norėtume kad ši data Kovo 11 –joji būtų švenčiama ne gavėnios metu?  Bet deja kaip bežvelgtume ji yra visuomet minima  –  dvasinio apmąstymo, atsinaujinimo laikotarpiu.   Šiuo gavėnišku metu  kiekvienas iš  čia esančių  galime  įvertinti savo nuveiktus  darbus kūnui ir sielai.  Klebonas Albertas  toliau kalbėjo, kad dabartiniame pasaulyje nėra ramu, kyla daug grėsmių bei karinių konfliktų, tačiau jeigu laisvę mes vertinsime kaip Dievo dovaną, tada ir didžiausią priešą mes galėsime nugalėti.  Klebonas homilijos metu pasidžiaugė jaunimu, kurie savo noru , jausdami  didžiulę meilę savo Tėvynei eina jos ginti degančia patriotiška  bei tikinčia širdimi.   Homilija buvo baigta  tautinės giesmės eilutėmis ,,Tegu Meilė Lietuvos dega mūsų širdyse’’ bei  paraginimu  parapijiečiams, kad brangintų šioje gyvenimo kelionėje tai  ką Dievas mums davė.

 Šv. Mišių pabaigoje  bažnytinis choras  kartu su tikinčiaisiais sugiedojo Lietuvos Respublikos himną.

Kryžiaus kelio procesija ir ,, deimančiukų’’ apdovanojimas

 

Po Šv. Mišių švenės akimirkos spinduliavo šeimų rate, o pavakarėje

dauguma pasvaliečių skubėjo į Pasvalio Kultūros Centrą. Čia vyko  Pasvalio krašto ,,deimančiukų’’ apdovanojimo ceremonija  bei šia proga parengtas šventinis  koncertas.  O kiti skubėjo vėl į Pasvalio parapijos bažnyčią dalyvauti kryžiaus kelio procesijoje bei vakarinėse Šv. Mišiose.  Maldininkams buvo svarbu  pagarbinti žmogų, kuris  gimė nuošaliame kaimelyje.  Kurio  motina  buvo paprasta kaimietė.  Kuris iki trisdešimties metų dirbo staliaus dirbtuvėje ir trejus metus keliavo kaip pamokslininkas.  Kuris neįgijo nuosavo namo ir neatliko nė vieno iš tų darbų, kuriuos laikome didingais. Kuris  veikė savo vardu.

 Kuriam, tebesat jaunam, viešoji nuomonė atsisuko prieš jį. Draugai pabėgo. Jis pateko į savo priešų rankas. Jį atidavė šališkam teismui.  Kuris buvo prikaltas ant kryžiaus tarp dviejų plėšikų… Kurį  palaidojo gailestingumo bičiulio kape.

Prabėgo dvidešimt amžių  ir šiandieną šis asmuo yra centrinė žmonijos figūra – Jėzus Kristus.  Jo meilei ir  didybei negali būti lygiavertis joks žemiškas karalius, prezidentas, jokia vadovaujanti valdžia. Jo, kaip ir laisvės bei nepriklausomybės negalima  nupirkti  ir  parduoti  nei už auksą, nei už sidabrą.

 

Kovo 11-oji ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra