„Nepriklausomi lygės skaitiniai 2015“
Autorius: Voruta Data: 2015-10-01 , 12:36 Spausdinti

Vilija DOBROVILSKIENĖ, LNRS narė, Elektrėnai, www.voruta.lt
Į tradicinį nuotaikingą žodžio ir muzikos renginį rinkosi visi (ne tik LNRS nariai), kas pasiilgo subtilaus poezijos žodžio, muzikos, šįkart panorę pasidalinti pamąstymais ir kūryba svajonės tema. Daugelis susirinkusiųjų – Vilnijos inteligentai, mokytojai. Renginio dalyviams buvo pasiūlyta pasvajoti – juk svajonės yra žmogaus stiprybės, emocinio pakylėjimo sparnai, nešantys į viltį dvasingumo link… Šie skaitiniai iš kitų renginių išsiskiria savo nepriklausoma, dvasinga, gyva polemika ir filosofija bei iš anksto paskelbta skaitinių tema. Šiemet Nepriklausomi lygės skaitiniai 2015“ surengti Vilniaus Mokytojų namuose, sutapo su Baltų vienybės diena, lietuvaičių plačiai minima pasaulyje.
Apie romantines susirinkusiųjų svajones bylojo ir dailės darbų paroda, kurią surengė dailininkas ir poetas, romantikas Stasys Povilaitis. Šis mūsų draugas, vedinas savo svajonių, jau aplankė daugelį pasaulio valstybių (pasiekė net Indiją) ir visiškai realiai ketina apsilankyti… Mėnulyje! Ech, kur ir kada gimsta tokios svajonės? Juk ne tik pinigėliai ir metai lemia mūsų svajones.
Pakilia nuotaika susirinkusius pradžiugino Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos muzikantės: Irma Asinavičienė (kanklės, vokalas), Lijana Venslovienė (kanklės), Vilgailė Striužaitė (gitara, smuikas, vokalas). Viešnios atliko B. Andres, Z. Bružaitės, I. Asinavičienės ir V. Striužaitės kūrybą.Dainavome kartu… Mieloms svajotojoms padovanojome šiais metais išleistą LNRS Vilniaus skyriaus sutelktuvę ,,Tarp Vilnelės ir Neries“.
Skaitinių sumanytojas ir vedėjas mgr. Romas Adomas Vorevičius, pasveikinęs susitikimo dalyvius ir svečius, prisiminė pasaulinio garso gruzinų poeto Šota Rustaveli svajonių ir meilės istoriją, taip pat pamėgino suprasti pačias paprasčiausias savo mokinių svajones. Turbūt nedaugelis žinome, kad R. A. Vorevičius neatsitiktinai pamėgo Gruziją, ošią Užkaukazės šalį drąsiai vadina savo antrąja Tėvyne, į kurią ir vėl svajoja nuvykti…
Gražioms visų kalbėjusių svajonėms paantrino ir garbi renginio viešnia, svajingoji diskusijos vedėja Aldona Jeleniauskienė – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė. Kiekvienam p. Aldona (realiai svajojanti ir žinanti, jog nori dirbti Kultūros ministre) padovanojo patį tikriausią amžinos jaunystės ir svajonių receptą ir palinkėjo kūrybinės energijos bei šviesių svajonių.
Daug gražiausių romantinių posmų apie savo svajones skaitė ir išsakė nepailstantys svajokliai: Petras Juodelė, Vlada Banilytė – Kvedarienė, Danutė Ruseckaja, Albina Tumaitė (ačiū už Simoną Daukantą, už jam skirtą akrostichą),Valerijus Sergejevas, Benjaminas Kondratas, Zita Čepulytė, Elytė Malašauskienė, Leopoldas Stanevičius, Aleksandras Šidlauskas,Pranas Gediminas Kalinauskas ir kiti, kurių svajonės siekė vaikystę, jaunystę, pomėgius, pokario metus, draugus, pramogas, šeimos laimę, kūrybos sumanymus. Tačiau ne visi šventės dalyviai, net paraginti, išdrįso pasisakyti, kai kurie kalbėdamivis ,,pabėgdavo“ nuo temos…
Renginyje buvo pristatyta dr. Remigijaus Naužemio dokumentinė knyga ,,Sanasaras Tamanianas – Lietuvos imtynių sporto puoselėtojas“, kurioje iš dalies pasakojama apie didelę žmogaus svajonę – padėti tiems, kurie žengia pirmuosius žingsnius į didįjį sportą. Vėliau visi literatai, prisiminę svaiginančią mūsų krepšininkų sėkmę Europos krepšinio čempionate,,,sidabriniams“ Lietuvos krepšininkams palinkėjo dar ryškesnių svajonių ir jų įgyvendinimo.
Prasmingus nepriklausomus skaitinius simboliškai prasmingai užbaigė kalbininkas, žymus visuomenės veikėjas Alfonsas Kairys. Jis kalbėjo apie išsipildžiusią svajonę, kai lietuvių kalba tapo valstybine, ir apie kasdienę kovą už svajonę, kad lietuvių kalba… išliktų lietuviška. Renginio svečiui dalyviai uždavė klausimų dėl ,,dvigubos v“, lietuvių kalbos puoselėjimo Rytų Lietuvoje ir pasaulyje.
,,Ir aš ten buvau, savo svajones skaičiau, per lapą varvėjo…“. Renginio akimirkas žiūrėkite Facebooko puslapyje (LNRS, Vilniaus skyrius).
Iki kitų skaitinių, kūrėjai svajotojai! Su profesine švente, Mokytojai.
Komentarai
Naujienos
-
Popiežius Irake. Ką reiškia vizitas Najafo mieste?
-
Kviečiame naudoti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 31-osioms metinėms sukurtą vizualinę medžiagą
-
Ši knyga galiausiai privers jus susimąstyti, kiek iš tikrųjų asmeniškas yra ką tik jūsų išsiųstas elektroninis laiškas
-
Pernai daugiau nei 200 kartų bandyta papirkti muitinės pareigūnus
-
Vyks diskusija dėl medžioklės leidimų tvarkos skaidrinimo ir medžioklės kontrolės
Lietuva
-
Kviečiame naudoti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 31-osioms metinėms sukurtą vizualinę medžiagą
-
Pernai daugiau nei 200 kartų bandyta papirkti muitinės pareigūnus
-
Vyks diskusija dėl medžioklės leidimų tvarkos skaidrinimo ir medžioklės kontrolės
-
Keliauti saugiai bus patogiau: pradedamos teikti COVID-19 testavimo paslaugos greta Vilniaus oro uosto
-
Česlovas Iškauskas. Audros vandens stiklinėje
Istorija
-
Kunigas Ambraziejus Jakavonis
-
Česlovas Iškauskas. Žydai – bolševikų tarnyboje
-
Istoriko Algirdo Grigaravičiaus monografija „Jonas Smilgevičius – kitoks signataras“ (II)
-
Nors dvaras labai nugyventas, suniokotas, perstatytas ir dar sudegęs, jis vis tik lieka vertingas istorine prasme – mena 1863 m. sukilimą
-
Jonas Pažemeckas iš Margių kaimo ir jo pasakojimai
Kultūra
-
Ši knyga galiausiai privers jus susimąstyti, kiek iš tikrųjų asmeniškas yra ką tik jūsų išsiųstas elektroninis laiškas
-
Šv. Kazimiero šventės renginiai
-
Lietuvos valstybininkui, diplomatui, istorikui Petrui Klimui – 130
-
Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai
-
Mums reikia vado? Prezidento institucija nuo Landsbergio iki Nausėdos
Religija
-
Popiežius Irake. Ką reiškia vizitas Najafo mieste?
-
Zigmas Tamakauskas. Lietuvos Didžiųjų kunigaikščių žemės žiedas…
-
Šv. Kazimieras – 400 metų Visuotinės Bažnyčios liturginiame kalendoriuje
-
Veliuonos bažnyčia – bendra kunigaikščių Vytauto Didžiojo, Zigmanto Vazos, karalienės Bonos investicija
-
A.A. T. Vytautas Merkys SJ (1927 03 17 – 2021 02 01)
Renginiai
-
Šv. Kazimiero šventės renginiai
-
Knygos „Mažosios Lietuvos periodinė spauda 1811-1939 m.“ pristatymas
-
„Knygų savaitės“ metu vyks virtuali „Nieko rimto“ mugė: susitikimai su rašytojais, autografai ir rimtos staigmenos
-
Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia kartu švęsti Vasario 16-ąją! Trys virtualios programos moksleiviams
-
Neeilinė galimybė prisiminti Vilniaus katedros ir jos statytojų istoriją, mieste gyvavusias vienuolijas ir jų palikimą, o Vasario 16-osios proga – atrasti Fribūro universiteto (Šveicarija) vaidmen...
Susiję straipsniai
-
Kaukės ir kaukėtieji tapo įprasta kasdienybe. Patrakusios Užgavėnės
~ Uncategorized
2021-02-11, 08:47
-
Šventiniai Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020 m. Fotoreportažas
~ Uncategorized
2020-12-24, 18:18
-
Mokytoja N. Česnulevičienė: „Lietuva prasideda čia, kur esame mes...“
~ Uncategorized
2020-12-18, 14:36
-
Bus pažymėta Trakų žydų geto vieta
~ Uncategorized
2020-11-18, 15:49