Nepriklausomi daugiabučių administratoriai – teisingesnės komunalinių paslaugų kainos

Autorius: Data: 2012-05-10 , 16:30 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2012 m. gegužės 10 d. (Vilnius).

Seimas pritarė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dar 2011 m. vasario mėnesį pateiktoms Civilinio kodekso pataisoms, kuriomis siūloma daugiabučių namų administratorius atskirti nuo komunalinių paslaugų teikėjų. Taip bus išvengta interesų konflikto, kai namo administratorius realiai veikia ne gyventojų, o suinteresuotų įmonių naudai.

Šalies vadovės teigimu, su komunalinių paslaugų teikėjais nesusijęs daugiabučio namo administratorius priims objektyvesnius sprendimus, o paslaugų kaina ir kokybė geriau atitiks konkretaus namo gyventojų poreikius.

„Gyventojai negali būti verčiami mokėti už jų poreikius neatitinkančias komunalines paslaugas. Nepriklausomi nuo komunalines paslaugas teikiančių įmonių administratoriai galės užtikrinti mažesnes komunalinių paslaugų kainas“, – teigė Prezidentė.

Priimtos pataisos numato, kad daugiabučių namų administratoriais negalės būti šilumos ir kitos komunalinės įmonės bei su jomis susiję asmenys.

Pataisomis taip pat numatytas penkerių metų administratoriaus skyrimo terminas. Aiškiai įtvirtinta gyventojų teisė tiek pasirinkti norimą administratorių, tiek jį bet kada pakeisti, užtikrins didesnę administratorių konkurenciją ir kokybiškesnių paslaugų teikimą gyventojams.

Skaidresnę administratorių veiklą užtikrins ir įpareigojimas viešai skelbti informaciją apie savo veiklą.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Vyginto Skaraičio nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra