Nepartinio demokratinio judėjimo pirmininko prof. P. Gylio pranešimas

Autorius: Data: 2012-04-20 , 08:30 Spausdinti

2012 m. balandžio 19 d. Nepartinis demokratinis judėjimas (NDJ) išnagrinėjo Lietuvos Respublikos Atliekų tvarkymo įstatymo nuostatas, o taip pat įvertino Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės minėto įstatymo veto argumentus, Savivaldybių asociacijos, Aplinkosaugos koalicijos, o taip pat daugelio pilietinių iniciatyvų pozicijas dėl atsiskaitymo už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą sutarčių pagrindu.

Nepartinis demokratinis judėjimas, įvertinęs aukščiau minėto įstatymo nuostatas bei įvairias pozicijas, siūlo palaikyti Lietuvos Respublikos Prezidentės poziciją, kad ekonominį ir aplinkosauginį efektą duos ne atliekų tvarkymo sektoriaus perdavimas privatiems operatoriams, bet jau sukurtų komunalinių atliekų tvarkymo sistemų tobulinimas ir plėtojimas bei kontrolės efektyvinimas. Tam, jei reikalinga, turi būti priimti atitinkami teisiniai sprendimai ir sustiprintos tam skirtos valstybės funkcijos šioje srityje.

Taip pat NDJ ragina palaikyti siekius, kad Regioninių atliekų tvarkymo centrų (RATC’ų) juridinio asmens statusas būtų keičiamas į viešojo juridinio asmens, kas leistų RATC’ų veiklą daryti skaidresne, neužkertant kelio jiems vykdyti komercinę veiklą, kai ji gali būti pateisinta visuomenės interesu, ir kartu skiriant daugiau dėmesio jų antimonopoliniam reguliavimui.

Prof. Povilas Gylys pažymi, jog iš principo Nepartinis demokratinis judėjimas pritaria siekiams kurti tokią atliekų tvarkymo sistemą, kuri skatintų gyventojus rūšiuoti atliekas ir už tai mokėti mažiau, tačiau mano, kad nepasvertas tokių sprendimų įteisinimas gali tik dar labiau sujaukti pastangas šioje srityje.

NDJ nuomone, Lietuvos Respublikos Vyriausybė turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad Aplinkos ministerijos neveiklumas ir aiškaus požiūrio neturėjimas skatina nesisteminius veiksmus teikiant pataisas įstatymams ir kelia grėsmę ES reikalavimų atliekų tvarkymo srityje įgyvendinimui ir piliečių teisių į civilizuotą atliekų tvarkymą užtikrinimui.

Martyno Ambrazo nuotr.

Nuotraukoje: Prof. P. Gylys

Politika , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra