Nemenčinės miškuose puikuosis rekordinio dydžio užrašas: „Žalgiris 600“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 29 dieną daugybė lietuvių, rusų ir lenkų moksleivių iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos bendrojo lavinimo mokyklų Nemenčinės urėdijos miškuose iš skirtingų medelių suformuos rekordinio dydžio užrašą „Žalgiris 600“. Manoma, kad šis užrašas bus matomas net 2 kilometrų aukštyje, todėl juo galės grožėtis lėktuvų, besileidžiančių Vilniaus oro uoste, keleiviai.
 
„Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejus vertas visokeriopo mūsų dėmesio – juk tai mūšis, didele dalimi nulėmęs mūsų valstybės ir viso regiono likimą. Medžiai, pasodinti šia proga, išliks ilgiau už mus ir taps istorinės atminties gija, vedančia į ateitį. Būtent todėl, simboliškai, šioje medelių sodinimo akcijoje pakviesti dalyvauti ir moksleiviai. Mes, galbūt, dar spėsime pamatyti subrendusius Žalgirio mūšiui pasodintus medelius, o mūsų vaikai juos matys ir pasenusius. Ši akcija – tarsi žinutė ateičiai“, – pasakojo Petras Auštrevičius, Seimo Europos klubo prezidentas.
 
Maždaug 551 metro ilgio užrašą „Žalgiris 600” suprojektavo Lietuvos žemės ūkio universiteto Miškininkystės katedros profesorius Edvardas Riepšas.
 
Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas pabrėžė, kad nereikia tikėtis, jog jau pirmiausiais metais užrašas bus ryškiai matomas. Medžiai dar turės prigyti ir subręsti, tačiau kiekvienais metais užrašas turėtų ryškėti, o visu gražumu jis atsiskleis maždaug po 10 metų. „Medynai ir ąžuolynai Žalgirio mūšiui šiemet buvo sodinami nuo metų pradžios, bet šiam medynui ieškojome itin išskirtinės ir specialios vietos – norėjosi, kad žmonės turėtų galimybę į jį pažvelgti iš dangaus“, – sakė B. Sakalauskas.
 
Užrašas „Žalgiris 600“ bus suformuotas 6 hektarų plote. Vienos raidės aukštis siekia 60 metrų, o plotis – 40 metrų. Raidėms suformuoti buvo panaudota 7 000 eglaičių, o aplink jas bus pasodinta dar apie 16 tūkst. beržų. Pasak Nemenčinės miškų urėdo Eligijaus Ryškaus, paruošiamieji ploto, kuriame bus sodinami medeliai, darbai jau vyksta ir juos tikimasi baigti iki numatytos sodinimo datos – spalio 29-osios.
 
Akcijos „Žalgiris 600“ globėja – Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, organizatoriai – Seimo Europos klubas, Lietuvos generalinė miškų urėdija ir Nemenčinės miškų urėdija, Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga, kuriai bajorams atstovavo – Lietuvos bajorų rūmų tarybos narį Modestą Petkevičių ir besirengiančią stoti į šią organizaciją buvusio šalies vadovo prof. Vytauto Landsbergio dukrą Jūratę Landsbergytę pakvietęs − Vilniaus Senamiesčio vidurinės mokyklos mokytojas bajoras Žilvinas Radavičius. Akcijos partneriai – Lietuvos kariuomenė. Medelių sodinimą remia UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“, Vilniaus miškų urėdija, Ukmergės miškų urėdija, Ignalinos miškų urėdija ir Šalčininkų miškų urėdija.
 
Plevėsuojant puošnioms bajorų vėliavoms, savo sveikinimo žodį visuomenei tarė pagrindinis žmogus, be kurio ši šventė nebūtų įvykusi, LR Seimo narys Petras Auštrevičius, LR Seimo Pirmininkė I. Degutienė, Generalinis miškų urėdas B. Sakalauskas, daugybės visuomeninių ir edukacinių projektų organizatorius Ž. Radavičius bei Jungtinių tautų organizacijos, Lietuvos asociacijos direktorė J. Landsbergytė, UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“ prekybos vadovas Žydrūnas Kazlauskas.
 
Oratoriai džiaugėsi projektu, dėkojo visiems prie jo prisidėjusiems asmenims. Mokytojas Ž. Radavičius teigė, kad bajorų vėliavos į renginio vietą buvo atvežtos neatsitiktinai. Esą pastarieji drauge su kitų šio renginio dalyvių protėviais laimėjo Žalgirio mūšį, todėl šis projektas turi būti gyva istorijos pamoka ir įpareigojimu pakartoti prieš šešis šimtus metų mūsų protėvių iškovotą pergalę asmeniniame gyvenime − darbe, visuomeninėje veikloje ir kt.
 
Vėliau, maždaug už dviejų šimtų metrų, prie šį projektą įamžinančio memorialo LR Seimo Pirmininkė I. Degutienė, LR Seimo narys P. Auštrevičius į specialiai tam paruoštą nišą įleido kapsulę su moksleivių linkėjimais ir prasidėjo medelių sodinimas. Kiekvienos mokyklos moksleiviai buvo atsakingi už jiems paskirtos raidės apsodinimą. Pasibaigus darbams, šis užrašas buvo fotografuojamas iš sraigtasparnio. Kadangi dėl nedidelio sodinukų dydžio dar buvo sunku užfiksuoti į Lietuvos Gineso Rekordų knygą siūlomą užrašą, tad projekto dalyviai virš galvų iškėlę laikė raudono popieriaus lapus.
 
Pasivaišinus koše, sausainiais arbata ir gaiviaisiais gėrimais, LR Seimo narys P. Auštrevičius visus projekto dalyvius apdovanojo Padėkos raštais, mokykloms įteikė LR Seimo Pirmininkės I. Degutienės dovanėles.
 
Organizatorių inf.
 
Nuotraukose:
 
1. Iš kairės: Ž. Radavičius, J. Landsbergytė, I. Degutienė ir P. Auštrevičius renginyje pasisakė už tolesnį pilietiškumo diegimo poreikį
2. Moksleiviai Augustinas Dagelis ir Gintarė Matiejūnaitė sakė, kad ateityje į šio projekto vietą jie galės atvykti su savo artimaisiais
3. Porą eglaičių drauge su savo mokiniais pasodino ir Ž. Radavičius
4. Renginio pabaigoje P. Auštrevičius projekto dalyviams įteikė padėkos raštus ir LR Seimo Pirmininkės dovanėles

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra