Nemenčinėje ir Vilniuje – „Baltijos šeimininkas 2011“ Svečių ir žiniasklaidos diena

Autorius: Data: 2011-04-06 , 16:53 Spausdinti

2011 m. balandžio 7 d. žiniasklaidos atstovai kviečiami iš arčiau susipažinti su tarptautinėmis priimančiosios šalies paramos pratybomis „Baltijos šeimininkas 2011“ (angl. „Baltic Host 2011“) Nemenčinėje ir Vilniuje. Per pratybas tikrinami Baltijos šalių pajėgumai priimti nustatyto dydžio sąjungininkų pajėgas.

Pratybose Nemenčinėje, Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre, planuoja apsilankyti Lietuvos ir Latvijos kariuomenių vadai, Estijos gynybos štabo atstovas, Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių gynybos atašė. Vilniuje, Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe, kur įsikūręs pratybų Lietuvos nacionalinis operacijų centras, planuoja dalyvauti Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, įvairių šalies ministerijų atstovai.

Pratybų pagrindiniame štabe Nemenčinėje svečiai galės susipažinti su menamos operacijos eiga, jiems bus pristatyta į regioną atvykstančios pajėgos, pagrindiniai pratybų įvykiai. Nacionaliniame pratybų štabe, kuriame drauge su krašto apsaugos sistemos atstovais dirba ir civilinių institucijų atstovai, svečiai galės stebėti, kaip sprendžiamos įvairios pagal pratybų scenarijų susidariusios situacijas.

Pratybų pagrindiniame štabe Nemenčinėje dirba daugiau nei 140 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, Norvegijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos, JAV, NATO ir JAV karinių pajėgų Europoje vadavietės (angl. United States European Command, EUCOM) atstovai. Dar tiek pat dalyvių dirba nacionaliniuose štabuose Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Lietuvos nacionaliniame štabe pagal pratybų scenarijų susidariusias situacijas sprendžia beveik visų Lietuvos ministerijų ir daugelio savivaldybių atstovai. Kartu dirba Klaipėdos jūrų uosto, AB „Lietuvos geležinkeliai“, VĮ „Oro navigacija“ atstovai.

Pratybomis taip pat siekiama didinti Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų NATO šalių karinių ir civilinių institucijų suderinamumą, stiprinti ir efektyvinti bendradarbiavimą vykdant priimančiosios šalies paramos operacijas ir nustatyti šalių infrastruktūros ir institucijų vystymo kryptis stiprinant saugumo ir gynybos galimybes.

Priimančiosios šalies parama – civilinė ir karinė pagalba, kurią taikos nenumatytų atvejų, krizių ir ginkluotų konfliktų metu teikia priimančioji šalis sąjungininkų pajėgoms, kurios atvyksta, vykdo operacijas ar tranzitu vyksta per priimančiosios šalies teritoriją. Tokios pagalbos priėmimo ir teikimo pagrindą sudaro pasirašyti susitarimai tarp atitinkamų priimančiųjų ir siunčiančiųjų šalių ir (arba) NATO vadovybės.

Specialiai pratyboms parengtame scenarijuje pateikiami išgalvoti įvykiai, kai konkrečiame rajone susidaro krizei artima situacija. Scenarijus sukurtas taip, kad į pratybas susirinkę įvairių ministerijų, institucijų ir kariuomenės atstovai savo veiksmus atliktų pagal NATO dokumentuose nustatytus priimančiosios šalies paramos reikalavimus valstybėms narėms.

 Žiniasklaidos dėmesiui: žiniasklaidos atstovus, norinčius dalyvauti pratybų dienoje Nemenčinėje ir Vilniuje, registruotis iš anksto. Registracija į Generolo Adolfo Ramanausko kovinį rengimo centrą el. paštu pic.chief@bh11.lt arba tel. 8 686 79 624.

Registracija į Lietuvos kariuomenės Jungtinį štabą el. paštu: ieva.kuzminaite@mil.lt, tel. 8 686 79 624

Į Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinį rengimo centrą (Kalno g. 27, Nemenčinė) kviečiame atkvykti balandžio 7 d. 09.30 val., į Jungtinį štabą (Kapsų g. 44, Vilnius) – 12.30 val.

Prašome turėti žurnalisto pažymėjimą.

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra