Nekarūnuoto karaliaus Mindaugo II anūkas laikosi senelio priesako išlaikyti ryšį su Lietuva

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Viurtembergo grafas Inigo von Urachas, nekarūnuoto Lietuvos karaliaus Mindaugo II anūkas, savo senelio nepažinojo. Jis mirė anksčiau nei grafas gimė, tačiau vaikaitis pažadėjo laikytis senelio prisakymų visai šeimai – nenutraukti ryšių su Lietuva.
 
47 metų didikas į Lietuvą atvyko pirmą kartą ir užtruko vos keletą dienų, tačiau per tą laiką spėjo susitikti su draugais, pažįstamais, pamatyti Lietuvos gamtą, svarbiausius paminklus. Tarp jų ir Mindaugo – pirmojo ir vienintelio karūnuoto Lietuvos karaliaus.

Antruoju Lietuvos karaliumi XX a. pradžioje buvo pasiūlyta tapti būtent I.von Uracho seneliui hercogui Vilhelmui II. Jo vaikaitis Inigo sako, kad jeigu jam būtų suteikta garbė dabar užimti Lietuvos valdovo sostą, jis to neatsisakytų: „Jeigu man pasiūlytų postą, aš tam būčiau pasiruošęs“.

I. von Urachui Lietuva patiko ir jis turi ką pasiūlyti, kad gyvenimas šalyje taptų geresnis. „Galvodamas, ką galėčiau padaryti, archyve radau savo senelio pastabas, dokumentus, iš kurių supratau, kad galvoju panašiai, kaip ir jis. Tik aš dabar turiu papildomų minčių dėl šiuolaikinių problemų, tokių kaip tarša, atsinaujinantys energijos šaltiniai“, – kalbėjo didikas.

Inigo senelis Vilhelmas II 1918 metais pasirinktas monarchu, nes Vokietijos spaudžiama Lietuvos taryba rinkosi mažesnę blogybę iš dviejų. Prisijungti Lietuvą ketinusi Vokietija siūlė arba karalių protestantą, kuris, manyta, visiškai integruotų Lietuvą į imperiją, arba kataliką. Siekiant bent dalinės autonomijos buvo pasirinktas pastarasis.

Be to, Vilhelmas II turėjo lietuviškų šaknų. Tačiau Lietuva siekė tapti nepriklausoma respublika, todėl pasitaikius progai atsisakė monarcho.

Lietuvos rytos televizija

www.lrytas.lt

Nuotraukoje: I.von Urachas neatsisakytų tapti Lietuvos karaliumi

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra