Neįgalieji prieš Seimo narius: „Nevarykite mūsų į gatvę“

Autorius: Data: 2017-05-25, 10:36 Spausdinti

Neįgalieji prieš Seimo narius: „Nevarykite mūsų į gatvę“

Vladas MIKOLAITIS, dirbančių neįgaliųjų asociacijos pirmininkas, www.voruta.lt

Seimo nariams užsimojus pakeisti Socialinių įmonių įstatymą, dirbantys neįgalieji įspėja, jog be darbo gali likti apie 7000 neįgaliųjų ir dar tiek pat jų bendradarbių, neturinčių negalios. Neįgaliųjų organizacijos sutinka, jog įdarbinimo sistema turi būti keičiama. Tačiau prieš griaunant dabartinę tvarką reikėtų sukurti naują. Nes pokyčiai be plano ir alternatyvų gali baigtis katastrofa.

Seimo nariai Justas Džiugelis, Aušra Maldeikienė ir keletas kitų ėmėsi naikinti socialines įmones, nesiūlydami jokios alternatyvos, kur dėtis be darbo likusiems keliolikai tūkstančių žmonių. „Tikriausiai Seimo nariai nori, kad visi tie žmonės kartu su savo šeimomis eitų prašyti valstybės pašalpų. O gal geriau, kad jie susikrautų lagaminus ir paliktų šitą Dievo užmirštą šalį?“, – klausia Dirbančiųjų neįgaliųjų asociacijos pirmininkas Vladas Mikolaitis.

Neįgaliųjų organizacijos skundžiasi, jog Seimo nariai kurpia įstatymus nesusitikę su dirbančiais neįgaliaisiais ir neišklausę jų nuomonės bei pasiūlymų. „Įstatymą rengianti parlamentarų grupė veikia atsiribojusi nuo socialinėse įmonėse dirbančių darbuotojų ar pačių socialinių įmonių. Jie nesidomi ir nesigilina į dirbančiųjų neįgaliųjų poreikius“, – teigia V.Mikolaitis.

Anot jo, minėti Seimo nariai bendrauja tik su viena organizacija – Lietuvos neįgaliųjų forumu. Kurie klaidina politikus ir visuomenę savo interpretacijomis.„Ši organizacija platina pareiškimus aukščiausiems šalies vadovams, klaidingai interpretuodama statistiką ir darydama neteisingas prielaidas“, – tvirtina Dirbančių neįgaliųjų asociacijos vadovas.

Jo teigimu, teisingi tik Lietuvos neįgaliųjų forumo pateikti skaičiai (jog pernai socialinėse įmonėse dirbo 6231 žmogus su negalia, kiekvieno jų išlaikymui per metus skiriama 3820 eurų ES ir valstybės lėšų), tačiau daromos klaidingos išvados, jog šiuos pinigus paskirsčius ne socialinių įmonių darbdaviams, būtų galima įdarbinti 26000 žmones su negalia. „Kaip jie tai ketina padaryti? Sako, priversime socialines įmones mokėti pelno mokestį. Kokio pelno? Ten neliks pelno, tų įmonių visai neliks!” – apmaudo neslepia neįgaliųjų atstovas.

Dirbančių neįgaliųjų asociacija, kuri vienija per 1000 narių, kreipėsi Prezidentę, Ministrą pirmininką, Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją bei Seimo narius, prašydami atkreipti dėmesį ir laiku sustabdyti įstatymo pakeitimą, kuris gali pakeisti keliasdešimties tūkstančių šalies neįgaliųjų ir jų šeimų likimus.

Taip pat prašome:

  • Galiojančio socialinių įmonių įstatymo kaštų ir naudos analizės.
  • Siūlomo įstatymo pakeitimo poveikio analizės.
  • Aiškaus, kartu derinamo ir situaciją gerinančio naujo socialinių įmonių įstatymo.

Socialinė įmonė tai įmonė, kurioje bent 40 procentų darbuotojų yra neįgalieji. Tokiose įmonėse lavinami neįgaliųjų darbiniai ir socialiniai įgūdžiai, jie socialiai integruojami. Lietuvoje šiuo metu veikia 160 tokių įmonių, kuriose dirba beveik 7000 negalią turinčių žmonių. Jiems įmonėse specialiai sukurta ir/arba pritaikyta darbo aplinka, infrastruktūra.

Sveikata , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra