NDG – edukacinė programa, skirta fotografijos meno parodai „Nuobodulys“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras kviečia į fotografijos meno festivalio IN FOCUS“ parodos „Nuobodulys“ ekspozicijoje vykstančius penktadienio susitikimus su parodos dalyviais.
 
Kiekvieną rugsėjo mėnesio penktadienį, 17 val. parodos lankytojai turės galimybę susitikti su fotomenininkais Joana Deltuvaite, Vilma Samulionyte, Algimantu Kunčiumi, Alvydu Lukiu bei parodos kuratore, menotyrininke dr. Agne Narušyte.
 
2010 m. rugsėjo 3 d. edukacinių susitikimų ciklą pradėjo fotomenininkas bei vienas iš parodos ekspozicijos autorių Gintautas Trimakas.
 
Amerikiečių kompozitorius Johnas Cage‘as yra pasakęs: „Jei koks užsiėmimas tau pasirodo nuobodus po poros minučių, pabandyk jį keturias. Jei vis dar nuobodu, pabandyk aštuonias, šešiolika, trisdešimt dvi minutes ir taip toliau. Galop pamatysi, jog jis ne nuobodus, o net labai įdomus“. Ką galima padaryti „iš nuobodulio?“ Ogi prisigalvoti įdomiausių dalykų!
 
Apie tai, ką kasdienybės nuobodulyje atranda ir autentiškai fiksuoja menininkai, susibūrę parodoje, kodėl atkreipia dėmesį į išoriškai neišsiskiriančius dalykus, kuriuos mes dažnai laikome nevertais dėmesio, galėsite sužinoti kiekvieną rugsėjo penktadienį vyksiančiuose susitikimuose su parodos dalyviais.
 
Susitikimai su fotomenininkais ir menotyrininkais Nacionalinėje dailės galerijoje vyks penktadieniais, rugsėjo 10, 17 ir 24 d., 17 val.
 
Rugsėjo 10 d., 17 val. į susitikimą pakvies Joana Deltuvaitė ir Vilma Samulionytė. Jaunosios kartos menininkės pasakos, kaip fotografija tapo neatskiriama jų kasdienio gyvenimo dalimi, kodėl jos pasirinko fiksuoti ne išoriškai intriguojančias akimirkas, o buities detales. Smagiausia šio susitikimo dalis – kūrybinės užduotys, kurias menininkės įgyvendins kartu su atėjusiaisiais.
 
Rugsėjo 17 d., 17 val. mintimis apie nuobodulį fotografijoje dalinsis fotomenininkas Algimantas Kunčius bei parodos kuratorė, dailėtyrininkė dr. Agnė Narušytė. Atėjusieji į susitikimą turės galimybę sužinoti, kaip nuobodulys įkvepia kūrybai bei tampa jos tema, dėl kokių priežasčių vienoje parodoje suburti net 23 skirtingų kartų lietuvių autoriai, sužinoti atsakymus į susitikimo metu iškilusius klausimus.
 
Rugsėjo 24 d., 17 val. susitikimas su Alvydu Lukiu. Menininko kūriniuose svarbu ne tik tai, kas nufotografuota: „Atvaizdas – kaip kanalas, kuriuo perduodamos svarbesnės prasmės, nei įrašyta pačiame atvaizde, jos yra už atvaizdo ribų“. Išsamesnį pasakojimą apie vaizdus bei prasmes A. Lukio fotografijose turėsite galimybę išgirsti iš paties menininko.
 
Rugsėjo 3 d. savo mintimis apie parodą jau dalinosi Gintautas Trimakas – ne tik parodos „Nuobodulys“ dalyvis, bet ir vienas iš ekspozicijos autorių. Dažnas fotografijos mėgėjas žino šį menininką kaip pin-hole fotografijos propaguotoją bei autorių, rengiantį parodas netikėčiausiose erdvėse.
 
Šiuo metu Nacionalinėje dailės galerijoje taip pat vyksta specialios edukacinės programos, skatinančios giliau ir kūrybiškai pažinti pastoviosios XX a. Lietuvos dailės ekspozicijos kūrinius bei parodą „Moters laikas. Skulptūra ir kinas“.
 
 
Edukacinio užsiėmimo kaina – 1 lt
 
Daugiau informacijos: Edukacijos centras, tel. (8 5) 219 59 61, el. p. edukacija@ndg.lt, http://edukacija.ndg.lt
 
Nuotraukoje: NDG edukacijos centras

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra