Nauju taku į svečius pas pelkių senį

Autorius: Data: 2013-09-13 , 15:09 Spausdinti

Pažinti su Kamanose saugomomis gamtinėmis vertybėmis tapo daug paprasčiau. Įrengtu nauju taku tai padaryti gali kiekvienas: šeimos, bendruomenės, pavieniai asmenys. Mokomasis takas yra pritaikytas ir žmonėms, turintiems ribotą judrumą ar negalią bei yra patogus jaunoms šeimoms, atvykstančioms su kūdikiais vežimėliuose. Įgyvendinto projekto dėka visi turi lygias galimybes, o tai labai svarbų šiuolaikinėje visuomenėje. Prasiplėtė galimybės aplinkosauginio ugdymo srityje ir mokykloms, nes užsiėmimai gamtoje, ekskursijos, gyvas aplinkos pažinimas didina mokinių gebėjimus, ugdo jų atsakingumą, skatina sąmoningumą bei supančios aplinkos pajautimą.

Taką įrengė Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija vykdydama vietos projektą „Kamanų gamtinio rezervato infrastruktūros pritaikymas neįgaliųjų ekologiniam – pažintiniam lankymui“ (Nr. LEADER-10-AKMENĖ-01-006). Projektas vykdomas pagal Akmenės rajono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategiją „Kaimo vietovės studija ir integruotos strategijos tobulinimas, siekiant gyvenimo kokybės gerinimo Akmenės rajono savivaldybės kaimo gyvenamojoje vietovėje“, įgyvendinamą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos krypties „Leader metodo įgyvendinimas“ priemonę „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“.

„Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcijos kolektyvas prie projekto prisidėjo savanorišku darbu. Šiam darbui direkcija telkė aplinkinių kaimų bendruomenes ir visus norinčius prisidėti. Nutiesti taką pelkėje – užduotis ne iš lengvųjų. Tako statybai skirtą medieną reikėjo suvežti rankiniu būdu, pelkėje – kemsynuose, klampynėse – tai sunkus fizinis darbas. O dar tas Pelkių senis vis savo išdaigomis prisidėdavo: kam karutį nuo tako nuversdavo, kam aulinius batus nuaudavo… 

Padedami šaunaus būrio talkininkų, sėkmingai įvykdėme užduotį – nutiesti naują taką. Esame dėkingi talkininkams: Akmenės rajono verslininkams, vietos bendruomenėms, reabilitacijos centro „Prieglobstis“ bendruomenei, studentams ir visiems atsiliepusiems į mūsų kvietimą“ – pasakojo ir dėkojo Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcijos specialistai.

Kamanų pelkę, kurioje įrengtas takas, saugo rezervato statusas, taip pat ji įtraukta į Europos saugomų teritorijų „Natura 2000“ tinklą bei Ramsaro konvencijos tarptautinės svarbos pelkių sąrašus. Vietovė turi didelį traukos potencialą, nes Akmenės rajone tai vienas lankomiausių objektų. Todėl svarbu visus norinčius, neišskiriant neįgalių ar ribotą judrumą turinčių asmenų, supažindinti su Kamanose saugomomis gamtinėmis vertybėmis, pajusti didingą pelkės dvasią, pasigrožėti spingsinčiomis pelkių akimis, neišbrendamomis klampynėmis ir maloniai praleisti laiką. 

Sukurta tinkama infrastruktūra skatins ekoturizmą, kuris prisidės prie Akmenės rajono darnaus vystymosi. Projekto idėją gali panaudoti ir kitos bendruomenės ar kaimo vietovėse veikiančios organizacijos.

Primename, kad Kamanų valstybiniame gamtiniame rezervate savarankiškai lankytis draudžiama. Galima tik lydint direkcijos darbuotojui ir tik mokomuoju taku.

Ekskursija reikia užsisakyti iš anksto tel.: 8 425 59285 arba el. paštų: info@kamanos.lt.

Direkcijos darbuotojas lankytojus pasitinka prie Kamanų VGR direkcijos, esančios adresu: Pušų g. 2, Akmenės II kaimas, Akmenės rajonas.

Lankykitės Lietuvos saugomose teritorijose.

Kamanų VGREZ archyvo nuotr.

www.vstt.lt

Parkai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra